PC HocasıHaberlerSon Dakika! Yerli Otomobilin Üretileceği İl Açıklandı!

Son Dakika! Yerli Otomobilin Üretileceği İl Açıklandı!

 

Yerli otomobilin tanıtılmasına saatler kala Resmi Gazete‘de çok önemli bir karar yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobilin hangi ilimizde üretileceğine karar verdi. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre yerli elektrikli otomobiller Bursa‘da kurulacak fabrikada üretilecek.

Bursa’da kurulacak fabrikada elektrikli otomobil üretimi yapılacak ve kurulacak fabrika ile 4 bin kişiye istihdam sağlanacak. Yerli otomobilin tanıtımına saatler kala Resmi Gazete’de yayımlanan karar büyük bir önem taşıyor.

Yerli elektrikli araçların 5 farklı model ile karşımıza çıkacağı belirtildi. Bu 5 modelden yıllık 175 bin  adet üretilmesi planlanıyor. Bunların yanı sıra kurulacak fabrikanın 22 milyar TL yatırım ile üretime başlayacağı paylaşıldı.

ALIM GARANTİSİ!

Cumhurbaşkanı kararına göre vergi muafiyeti, alım garantisi ve KDV’de kolaylıklar sağlanacak. 31 Aralık 2035‘e kadar DMO tarafından da 30 bin adet otomobil alınması planlanıyor. Türkiye için oldukça önem taşıyan proje bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın katılımıyla tanıtılacak. Tanıtılmasına saatler kalan yerli otomobil ile ilgili yeni bilgiler öğrenmek için bizi takip etmeyi unutmayın.

Etiketler

Yazar Hakkında

Enes Değirmenci

Küçük yaştan beri teknolojiyle içli dışlı olan Enes, uzun zamandır da Pc Hocası için içerik üretiyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video