Sony, DualSense Edge’i Duyurdu!

  Google News

Japonya merkezli teknoloji üreticilerinden Sony, bugün yaptığı bir duyuruda PlayStation 5 oyun konsolu için DualSense Edge isimli yeni bir denetleyici tanıttı. DualSense Edge, bu zamana dek görebildiğiniz en özelleştirilebilir Sony denetleyicisi ünvanına sahip.

DualSense Edge, arka tarafta iki alt tarafta ise iki işlev düğmesi olmak üzere toplamda dört yeni düğmeye sahip ve geliştirilmiş bir joystick ile tetik düğmeleri sunuyor. Aynı zamanda USB portu tarafında ise iyileştirmeler ve güçlendirmeler mevcut. Geri düğmeleri (LB ve RB), yeniden eşleme kontrollerine izin veren ek işlevsellik sağlıyor. Düğmeler, kol ve yarım kubbe tasarımları arasında değiştirilebiliyor.

DualSense Edge’deki yeni joystick’ler, standart, yüksek kubbe ve alçak kubbe arasında değiştirilebilen değiştirilebilir kapaklara sahipler. Joystick modülünün tamamını da değiştirebiliyorsunuz, bu nedenle joystick’inizden biri veya her ikisi hasar görürse, tüm denetleyiciyi değiştirmeden sadece arızalanan parçayı çıkarıp değiştirebilirsiniz.

Tüm kontrol ve ayarlamalar artık sizde!

Kullanıcılar artık kapalı bölgelerin yanı sıra çubuk hassasiyetini de ayarlayabilecekler. Önceden ayarlanmış kontrollerinizle profiller oluşturabilir ve bunlar arasında geçiş sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak joysticklere takılı iki işlev düğmesi aracılığı ile oyun hacmi, sohbet dengesi ve kontrolör profil ayarları menüsü gibi diğer işlevleri de kullanabilirsiniz.

Üst kısımdaki tetik düğmeleri de artık ayarlanabilir. Arkadaki anahtarları kullanarak hareket ve kapalı bölgeleri değiştirebilirsiniz. Sony yaptığı açıklamada USB-C konektörünü kilitlenen ve yerinden çıkmayan bir kilitleme mekanizmasıyla yükselttiğini belirtti.

DualSense Edge kutu içeriğinden neler çıkıyor?

DualSense Edge kutu içeriğinden; bir dizi çubuk başlık, geri düğme seti ve ayrıca kilitleme mekanizmalı ve örgülü değiştirilmiş bir USB-C kablosuyla çıkıyor olacak. Ayrıca sadece kontrol ünitesini ve aksesuarlarını barındırmayan, aynı zamanda kontrol cihazını içerideyken USB kullanarak şarj edebilen bir taşıma çantası da sunacak.

Sony, DualSense Edge için bir fiyat veya hatta bir lansman tarihi vermedi. Şirket, önümüzdeki aylarda DualSense Edge hakkında daha fazla ayrıntı yayınlayacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video