PC HocasıİncelemeSteelSeries Aerox 3 İncelemesi

SteelSeries Aerox 3 İncelemesi

 

PC Hocası’ndan herkese merhabalar. Farklı farklı ürünleri incelemeye aldığımız hocamızın masasında bugün, SteelSeries Aerox 3, faremizin incelemesini gerçekleştiriyoruz.

Tasarım

Kutu tasarımına SteelSeries oldukça özenmiş gayet şık ve açıklayıcı duruyor, aynı zamanda kutunun üzerinde farenin resmi ön plana çıkıyor. Kutunun arka tarafında ise SteelSeries Aerox 3‘ün teknik bilgilerine yer veriliyor.

SteelSeries, Aerox 3 ile delikli mouse ailesinin yeni bir üyesi olmuş. Ürünün üst kısmından, cihazın switchlerine ve hatta devre elemanlarına kadar görebiliyorsunuz.

SteelSeriex Aerox 3 bir Type-C kablosu aracılığıyla çalışıyor. Bu ürünümüz için bir artıdır, bir gün Type-C kablonuz arıza çıkarttığında yine evdeki farklı bir Type-C kablosunu tercih ederek ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ürünümüzün kablosunun örgülü bir yapıda olduğunu görüyoruz. SteelSeries‘in önceki farelerinde plastik ve ince versiyonlarına da şahit olmuştuk.

SteelSeries Aerox 3’ün her tarafı RGB aydınlatmalarla donatılmış, zaten delikli bir yapıya sahip olduğu için alt tabanda bulunan aydınlatmalar üst tarafa da kolaylıkla yansıyor.

DPI tuşuna her bastığınızda ürün kademeli olarak renk değiştiriyor. SteelSeries Engine 3 programını indirerek siz de istediğiniz rengi farenize uygulayabilirsiniz.

SteelSeries Engine 3 üzerindeki renk modlarını biraz az bulduk. Üç adet renk modu bulunuyor, ancak isterseniz siz buradaki hazır modları tercih etmeyerek kendi istediğiniz tasarımı da uygulayabilirsiniz.

Uygulama üzerinde DPI ayarlama, ivme ve tepkime oranlarına kadar ayarlama yapabiliyorsunuz. SteelSeries Engine 3 basit ve oldukça kullanışlı bir arayüzle kullanıcısını hoş karşılıyor.

SteelSeries Aerox 3’ün alt tabanında dört adet skatezin yer aldığını görüyoruz. TrueMove Core optik sensörü de bu alanda bulunuyor.

Ürünü elinize aldığınızda ilk aşamada bir gariplik hissediyorsunuz, çünkü ürün oldukça hafif bir yapıya sahip.

SteelSeries Aerox 3 ürünümüz yalnızca sağ el kullanan kullanıcılar için tasarlandı. Ancak, sol elde de zor da olsa kullanılabilir gibi görünüyor.

Teknik Detaylar

SteelSeries Aerox 3, TrueMove Core optik kullanıyor. Ürün, 200 ile 8500 arasında bir CPI değeri sunuyor. Ürünün temel yapısı ABS plastikten üretilmiş ve tıklama ömrü 80 milyon olarak belirtiliyor.

Steelseries Aerox 3’te üç adet RGB alanı bulunuyor.

Ürünün kablosunun örgülü olduğunu belirtmiştik, ürünün kablosunun uzunluğu ise 1.8 metredir. Ürünün ağırlığı yalnızca 57 gram, buradan da çok hafif bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

SteelSeries Aerox 3 ürününün tuş seslerine baktığımızda ‘çıt-çıt’ seslerini daha rahat bir şekilde duyabiliyorsunuz. Kullanıcıyı rahatsız etmiyor, ürüne tıkladığınızda ise basış hissiyatını size başarıyla aktarıyor.

SteelSeries Aerox 3 suya, toza ve çevresel etmenlere karşı IP54 sertifikasını bulunduruyor. Yani, suya ve toza karşı dayanıklı bir ürün olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Yine de, ürünü alıp suyun altına tutmanızı önermiyoruz.

Hocanın Yorumu

Fiyat olarak ürünün fiyatı pahalı, biraz daha aşağı seviyelerde olsaydı makul düzeyde görülebilirdi. Ürünün 80 milyon tıklama ömrü sunması oldukça ciddi bir rakam, uzun yıllar sizi götürebilecek bir ürün olduğunu gösteriyor.

Ürün oldukça hafif eğer hafif bir alternatif arıyorsanız SteelSeries Aerox 3’ü tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, hem SteelSeries Engine 3 hem de TrueMove sensörünün oldukça performanslı çalıştığını söyleyebiliriz.

İncelememizin burada sonuna geliyoruz, faremizin inceleme videosuna yazımızın en başından ulaşabilir, görüş ve yorumlarınızı bizlere aktarabilirsiniz. Bir sonraki incelemede görüşmek üzere hoşça kalın!

Yazar Hakkında

Osman Baytekin

Osman Baytekin

Bilinçli bir oyuncu olma yolunda ilerleyen, oyun meraklısı, bir PC Hocası editörü.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video