PC HocasıOtomobilTeknoloji Yüklü Audi Q8 2018’de SUV Ailesine Katılacak

Teknoloji Yüklü Audi Q8 2018’de SUV Ailesine Katılacak

 

Audi firmasının üretmiş olduğu SUV tarzı yeni otomobili Audi Q8, BMW X6 ve Range Rover Sport modellerine rakip olarak 2018 yılında piyasada olacak. Peki yeni Audi Q8 modelinde bizleri neler bekliyor ? Detaylar haberimizde..

Teknoloji Yüklü Audi Q8

SUV modelindeki ailesini giderek genişletmeye başlayan Audi’nin lüks odaklı yeni modeli Q8‘i duyurdu. Beş kişilik SUV modelinin önümüzdeki yılın sonlarına doğru üretime geçeceği planlanırken, Alman üretici Q8 için SUV modelleri arasındaki amiral gemisi rolünü üstlenecek. BMW X6, Mercedes-Benz GLE ve Range Rover Sport modelleri ile rekabet halinde olacak olan Q8’in 3.0 litrelik dizel motorlu başlangıç versiyonu İngiltere’de 55 bin sterlinden alıcı bulacak.

Yeni SUV, Audi’nin şuan gelişim aşamasında olan yeni otomobilinden birisi konumunda. Tüm bu araçların tamamı ise 2020 yılından önce piyasada olması planlanıyor. Şimdiye kadar yayınlanan Audi Q1, Q2, Q3, Q4 ve Q5 modelleri geçtiğimiz sene Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görünmüştü. Audi e-tron Quattro Concept isimli üretimin ise versiyonu olan elektrikli Q6 bulunuyordu. Dünya genelinde Audi’nin sattığı her üç araçtan birisi Q logosu taşıyor. Bu da ciddi bir rakamın ortada olduğunu işaret ettiği gibi, Q8’in mekanik yapısı ile Q7 modeline kardeş geleceği belirtiliyor.

Audi-Q8-SUV-02
2018’in ikinci yarısında piyasada olacak olan yeni Audi Q8‘in benzinli ve dizel modeli olacağı gibi, hibrit güç ünitesinin de yer alacağı belirtiliyor. Audi’nin sayısız opsiyonuna ek olarak Q8’in teknolojik açıdan şuan gelişim aşamasında olan dördüncü nesil A8 için hazırlanan sistemlerden faydalanacağını da belirtelim.

Q8’in Heybeti ve Tasarımı Q7’den Ayrılıyor

Yeni Audi Q8‘in tasarımsal anlamda Q7’den ayrılacağı belirtilirken, içerideki kaynaklara göre Audi tasarım şefi Marc Lichte tarafından tasarlanan otomobilin çok daha keskin ve şık bir tasarıma sahip olacağı söyleniyor. Yeni modelde en fazla göze çarpan detayın sekiz köşeli ve tek parçalı bir forma sahip olan ızgarasının olacağı tahmin ediliyor. Yeni Audi Q8‘de 5050 mm uzunluk, 1976 mm genişlik yer alabileceği gibi, Q7 modelinden 50 mm daha alçak kalabilir. Ek olarak aşağıdaki videodan Audi’nin yeni geliştirmiş olduğu kokpit teknolojisini izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/teknoloji-yuklu-audi-q8-2018de-suv-ailesine-katilacak-21629-8850/ linkinden 28.07.2021 14:07:04 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video