PC HocasıOtomobilTesla Supercharger Artık Diğer Elektrik Otomobillerin ve Dört Yeni Ülkenin Erişimine Açıldı

Tesla Supercharger Artık Diğer Elektrik Otomobillerin ve Dört Yeni Ülkenin Erişimine Açıldı

   

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya eyaleti merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, faaliyet göstermekte olduğu Avrupa ülkelerinin çoğunda elektrikli şarj istasyonu Superchargerlarını Tesla marka olmayan diğer elektrikli otomobillerin kullanımına açtı.

Şirket ilk Supercharger İstasyonlarını Norveç’te faaliyete sunmuştu ve akabinde Avusturya, Belçika, İspanya, İsveç, İngiltere, Hollanda ve Fransa’ya kadar genişlemişti ve listeye artık Almanya, Danimarka, Finlandiya, Lüksemburg ve İsviçre eklendi. Böylelikle artık 13 ülkede Tesla Superchargerlar hizmet veriyor.

Tesla Supercharger, Türkiye’ye gelecek mi?

Tesla, daha öncesinde de şarj istasyonu Supercharger’ları tüm elektrikli arabaların tamamına açma hayallerine sahipti ve nihayet gerçekleştirmeye başladı fakat burada şöyle bir önemli nokta var; Superchargerlara erişim yalnızca belirli bir gruba açılıyor. Şu anda yalnızca Hollanda’daki tüm elektrikli otomobil sahipleri Supercharger istasyonlarından araçlarını şarj edebilirler.

Tesla’nın Supercharger elektrikli şarj istasyonları henüz ülkemizde yok fakat şirketin resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre yakın zamanda; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek, İstanbul, İzmir ve Konya bölgelerinde Supercharger İstasyonları faaliye geçecek.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video