THY Uçağı Batmobile’ı İstanbul’a Getirdi

Batman v Superman Adaletin Şafağı filminin ana sponsoru olan Türk Hava Yolları, filmin en önemli kahramanlarından birisi olan Batman'ın aracı Batmobile'ı dün gece İstanbul'a getirdi.

Batmobile İstanbul'da Ne Yapacak ?

20 Mart 2016 tarihinde ilk olarak Los Angelas'ta vizyona giren Batman v Superman: Adaletin Şafağı filmi heyecan ile ülkemizde de beklenirken, Türk Hava Yolları resmi sponsoru olduğu filmin reklam çalışmaları için Batmobile'ı İstanbul'a getirerek kolları sıvadı.

Reklamlarda Gotham City olarak gördüğümüz THY reklamları önceden "Türk Hava Yolları yeni uçuş noktası mı açtı ?" sorularına neden olmuş ve firma bu konuda resmi bir açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

Batman v Superman: Adaletin Şafağı filminde kullanılan Batmobile, frangmanda da göreceğiniz üzere son bölümde Türk Hava Yolları uçağında sahnesi geçiyor. İlk olarak Almanya'nın Berlin şehrinde ITB fuarında sergilenen Batmobile, şimdi İstanbul'a geldi.

batmobile-istanbul-4
3.Köprü'ye Çıkacak

İstanbul'a getirilen Batmobile aracı dün 14 numaralı ambardan çıkartıldı. THY Kargo uçağı aracı büyük bir özen ile taşıdığı gibi, çok yakında 3.köprü olan Yavuz Sultan Selim'e çıkacak.

İlk olarak köprüde kullanılacak olan aracı kimin kullanacağı başta bilinmezken, bugün gazeteci Ömür Gedik tarafından yapılan açıklamada kendisinin kullanacağı belirtildi. Fakat bu açıklamaya henüz THY tarafından bir dönüş yapılmadı.