PC HocasıSosyal MedyaTikTok Canlı Yayınlarına 18 Yaş Sınırı Geliyor!

TikTok Canlı Yayınlarına 18 Yaş Sınırı Geliyor!

   

Çin merkezli sosyal medya platformlarından TikTok, çok kısa süre içerisinde büyük bir etkileşim alarak şu anda dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi ve şirket yakın zaman içerisinde içerik üreticilerinin başlattığı canlı yayınlara 18 yaş sınırı getirmeye hazırlanıyor.

Canlı yayınlara gelecek olan 18 yaş sınırı, içerik üreticilerinin herhangi bir şekilde Cinsel ve şiddet içeren görüntülere yayınlamasına olanak tanımayacak. Yeni özellik sadece daha derin konuların konuşulduğu, argo konuşmaların yer aldığı ya da bunların dışında tamamen sadece erişkin kişilere hitap eden yayınların daha iyi bir denetime sahip olmasını sağlayacak.

Mevzubahis özellik şu anda sınırlı sayıda içerik üreticisi tarafından test edilmekte ve genel kullanıma sunulduğu zaman Canlı Yayın başlatan kullanıcı bu özelliği dilediği zaman açıp kapatabilecek.

Cinsel ve şiddetli içerik yine yasak olacak!

TikTok

18 yaş sınırlaması özelliği uygulamanın Ayarlar bölümünde “Yetişkin Konular” başlığı altında görünecek. Bu özellik aktif edildiği zaman içerik üreticileri başlattıkları canlı yayınlara 18 yaş ve altındaki kullanıcıların katılımını kısıtlamış olacak.

Bu yeni özelliğin, çıplaklık ve şiddet içeren görüntülerin serbest kıldığını akıllara getirse de tam tersine bu tip yasaklar bu yayınlarda da varlığını sürdürüyor olacak.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/tiktok-canli-yayinlarina-18-yas-siniri-geliyor-129656/ linkinden 16.08.2022 00:08:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video