PC HocasıOyunTotal War Saga:Troy, çıkış yaptığı ilk gün oyunculara ücretsiz olarak sunulacak

Total War Saga:Troy, çıkış yaptığı ilk gün oyunculara ücretsiz olarak sunulacak

 

Birçok oyuncunun severek oynadığı Total War serisinin yeni oyunu olan Total War Saga:Troy, 13 Ağustos tarihinde Epic Games Store‘da çıkış yapacak. Oyun çıkış yaptıktan sonra bir gün boyunca ücretsiz olacak. İsterseniz hemen detaylara geçelim.

Total War Saga:Troy nedir ?

Dostlarım bu oyuna sizlere kısaca anlatayım. Paylaşılan bilgilere göre oyun Homeros’un İlyada destanından esinlenerek Troya Savaşı döneminde geçecek ve o devirin özelliklerini yansıtarak oyuna yenilik getirecek. Oyunun tanıtım sitesinde yer alan yazıyı sizleri için aşağıya bırakıyoruz.

Efsanevi çağda kahramanlar dünyaya ayak basar. Fakat, dünyayı sarsacak bir ihtilaf çıkarmak için tek fevri eylem yeterlidir. Gözü pek Troya prensi Paris, güzeller güzeli Helen’i Sparta’daki sarayından kaçırır. Uzaklara yelken açtıklarında, Helen’in kocası Kral Menelaos, hanımına lanet okur. Vefasız hanımını, ne pahasına olursa olsun evine getirecektir!

Büyük surlu Miken’in hükmü geniş lordu Kral Agamemnon, kardeşinin çağrılarını duyar. Dört bir yandan, aralarında çevik ayaklı Aşil ve tatlı dilli Odysseus’un da olduğu Akhealı kahramanlar çağırır. Yunan ordusu, Troya’ya doğru kaçınılmaz savaş ve katliam yapmak üzere yol alır. Zira o muhteşem şehrin önündeki muharebe alanında efsaneler doğacaktır…

Total War Saga serisinin en yenisi olan Troy, Homeros’un İlyada destanından esinlenerek Troya Savaşı zamanına odaklanır ve devirlerden esinlenen özellikleriyle seriye yenilik katar.

Troy, bu destansı ihtilafı Total War’a özgü büyük ve tur tabanlı imparatorluk yönetimi ve harikulade gerçek zamanlı muharebeleriyle hem Yunan hem Troyalı tarafından keşfeder ve mitlerin ve efsanelerin derinlerine inerek bunların ilham alabileceği olayları açığa çıkarır.

Çağının dönüm noktası olan Troya Savaşının etrafındaki olayları, görülmemiş şekilde hayata getiren bu deneyimi yaşayın. Sekiz unutulmaz kahramandan birini seçerek destanınızı yazın. Karakter odaklı, duygu yüklü bir öyküye dalın ve hasımlarınızı alt edin. Tunç Çağı zamanındaki Akdeniz’in bu büyük ve çarpıcı suretini fethederken imparatorluğunuzu, strateji, devlet idaresi, diplomasi ve topyekun savaşla kurun.

Haberimizin detayları burada son buluyor. Total War Saga:Troy oyununu, 13 Ağustos tarihinde çıkış yaptıktan sonra bir gün boyunca ücretsiz olarak satın alabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşmayı unutmayın.

Video