PC HocasıSosyal MedyaTwitter Notes Kullanıma Sunuldu: Flood Tarihe Karışıyor!
Twitter

Twitter Notes Kullanıma Sunuldu: Flood Tarihe Karışıyor!

   

Sosyal medya platformu devlerinden Twitter, belirli bir karakter sınırına sahip ve bu da kullanıcıların uzun bir olayı anlatırken flood yaratmasına sebep oluyor fakat şirket yeni özelliği sayesinde flood tekniğini tarihin tozlu sayfalarına göndermeye hazırlanıyor.

Notlar (Notes) olarak adlandırılan bu yeni özellik, platformun kendisiyle özleşmiş olan flood’ların tamamen tarih olmasını sağlayabilecek çünkü daha uzun paylaşımlar yapmanıza imkan tanıyor.

Aslında bu özellik Facebook’ta yıllardır var

Twitter Notlar ile dilediğiniz uzunlukta yazılar yazabilirken dilediğiniz Tweet’i ekleyebiliyor, GIF ya da fotoğraf ekleyebiliyorsunuz ayrıca bir başlık belirleyebiliyor ve kapak fotoğrafı belirleyebiliyorsunuz.

Aslına bakılırsa bu özelliğin aynısı yıllar önce Facebook tarafından kullanıma sunulmuştu üstelik Facebook’ta bir karakter sınırlaması yokken.

Mevzubahis özellik şu anda bir grup yazar tarafından test ediliyor ve henüz ülkemizde kullanıma sunulmadı. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/twitter-notes-kullanima-sunuldu-flood-tarihe-karisiyor-129045/ linkinden 04.07.2022 21:07:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video