UFL  

UFL Nasıl Bir Oyun? Ne Zaman Gelecek? İşte FIFA’nın Rakibi

  Google News

Fultbol oyunları her zaman ilgi odağı olmuştu. Ama bu alana ne kadar çok ilgi gösterildiği bilinse de elle tutulur yapımların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Özellikle son dönemde bu sıkıntıyı daha çok görüyoruz. En iddialı seri FIFA ve yoluna devam ediyor ama en yakın rakibi PES için çok büyük değişiklikler yaşandı. Açıkçası PES yarıştan düşmeye başladı. İşte tam bu dönemde yeni bir rakip geliyor. UFL oyunu, FIFA’nın rakibi olacak.

Tabii ki isim değiştiren ve ücretsiz bir hale gelen eFootball için de yeni bir rakip. Bu kadar ilgi çeken bir oyun kategorisinde yeni bir üye görünce haliyle heyecanlandık. Hemen oyun hakkında bilgileri sizlerle de paylaşalım istedik. O zaman hemen detaylara geçelim.

Kaçırmayın: Epic Games Tasarruf Kuponu Nasıl Alınır?

UFL Nasıl Bir Oyun Olacak?

Strikerz Inc tarafından geliştirilen oyunun adını ilk defa duymuyoruz. Yapım 5-6 yıldır geliştirme aşamasında ve sürekli yeni şeyler eklenerek sessiz sedasız geliştirmelere devam ediyor.

Fakat şu sıralar oyunun gündeme gelmesinin başka bir nedeni var. O da artık yapımın son aşamaya geçmiş olması. Çok yakın bir zamanda oyunun çıkmasını bekliyoruz.

Hatta artık bir oynanış videosuna da sahibiz. Peki nasıl bir oyun gelecek? Hemen bir özlü sözle tanım yapalım. “It is the Football, That is the Football” 🙂 🙂

Evet tam anlamıyla bir futbol oyunundan söz ediyoruz. UFL yine her detayı düşünülmüş oyunlardan biri olacak. Saha içerisinde oyuncu kontrolleri, saha dışında takım yönetimi, stat içerisindeki atmosfer her şey futbol oyunlarından beklediğimizi verecek gibi duruyor. Zaten oyunda Unreal Engine imzasını da göreceğiz.

UFL  

Gibi diyorum çünkü şu an sadece elimizde bir video var. Kapakta Ronaldo’nun yer alacağı oyun hakkında teknik veriler henüz açıklanmış değil. Ama oynanış videosundan da anladığımız iddialı bir yapım yolda.

Tabii ki sadece oyun mekanikleri ve grafikler olarak bakmamak lazım. Takım lisansları ve oyuncu modelleri de çok önemli. Bir dönem PES takım lisanslarını kaybettiği için FIFA yarışında çok gerilere düşmüştü. UFL oyunu için bu konuda da çalışmaların yapıldığı söyleniyor. Hatta şu an için ülkemizden Beşiktaş ile bile anlaşılmış.

Zaten videoda da Beşiktaşlı oyuncuları ve takımın armasını görebildik. FIFA’nın rakibi bu yönden ne kadar çalışmış onu oyun çıkınca göreceğiz.

UFL  Ne Zaman Çıkacak?

Keşke şu gün diyebilseydim. Henüz net tarih paylaşılmadı. Videoda sadece 2022 ifadesini görüyoruz. Buradan oyunun bu yıl içerisinde geleceğini anlıyoruz. Ama tarihi bekleyeceğiz.

Oynaması ücretsiz bir oyun olarak gelmesini beklediğimi yeni FIFA’nın rakibi yeni yapım için söyleyeceklerimiz bunlar. Zaten oyun için bir oynanış videosuna da yer vereceğiz. Ama asıl beklediğimiz teknik detayları bizler de takip ediyoruz. Açıklandığında bir kez daha UFL oyunu için karşınızda olacağız. 🙂

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video