en ucuz sıfır km otomatik araçlar

Ülkemizde Satılan 0 KM En Ucuz 5 Otomatik Vitesli Otomobil – Ağustos 2023

  Google News

Bu içeriğimizde Türkiye’de 0 KM olarak satılan otomatik vitesli en ucuz 5 otomobile bakalım. Baştan belirtelim, ucuz ifadesine bakıp aldanmayın. Zira piyasanın durumu belli. Ne yazık ki fiyatlar mevcut duruma göre değerlendirildiği ve 2023 yılına baktığımız zaman “uygun ya da ucuz” olarak değerlendirilebilir. Bu detayı da verelim ve geçelim listemize.

 1-Hyundai i20

Hyundai’nin B sınıfı hatchback modeli i20 Türkiye’de satılan en ucuz otomatik vitesli 0 Km otomobildir. 1.4Lt‘lik motoru ile 100Bg güç ve 134Nm tork üreten i20 6ileri otomatik şanzımana sahip i20 style paketi ile satılıyor. i20’nin 100Km de yakıt tüketimi 6.4lt olarak gösterilmiştir. Compact boyutları ile şehir içinde hem ekonomik hem de pratik olan iyi i20′nin satış fiyatı 885.00Tl olarak belirlenmiştir.

2-Dacia Sandero

Dacia’nın B segmenti hatchback modeli Sandero listemizde 2. sırada 1.0 turbo beslemeli motora ve sonsuz değişken oranlı otomatik şanzımana sahip Sandero 90Bg güce ve 142Nm tork değerine sahip. Aynı zamanda 100km de yakıt tüketimi 6.5 litre. Esssential paketi ile ile gelen Sandero compact tasarımı ve 890.00Tl fiyatı ülkemizde satılan en ucuz otomatik vitesli araçlar listesinde 2. sıraya da yer alıyor.

3-Renault Taliant

Renault’un B segmentideki sedan kasa tipli modeli Taliant 1.0 turbo beslemeli motoru ile listemizde 3. sırada. Sedan kasa tipine sahip Taliant listemizdeki diğer rakiplerinden daha ferah bir iç mekan ve yanı sıra daha daha büyük bir bagaj kapasitesine sahip. Bunun yanında 1.0 turbo beslemeli motoru ile 90Bg güç ve 142Nm tork üretiyor. Sonsuz değişken oranlı şanzımanla Taliant 100Km’de 6.1 litre yakıt tüketimi sunuyor. Joy paketi ile birlikte 913.00Tl‘ye satılıyor. Bununla birlikte Taliant Türkiye’deki en ucuz sedan kasa tipli otomatik otomobil.

4-Dacia Sandero Stepway

Dacia’nın B segmentindeki SUV modeli Sandero Stepway Türkiye’de satılan en ucuz SUV otomobil olarak listemize giriyor. Küçük kardeşi Stepway’dada bulunan 1.0 turbo beslemeli motora sahip olan Stepway bu motoru değişken oranlı CVT olarak adlandırılan şanzıman ile kumanda ediyor. Rakiplerinden farklı olarak SUV yapısı Stepway’a yerden yükseklik kazandırıyor. Bununla birlikte maceracı Türk halkının hoşuna gidebilecek bir yapıya sahip. Stepway’ın 100Km’de yakıt tüketimi ise 6.5Lt‘dir.Türkiye’nin en ucuz SUV‘u Stepway essential donanım paketiyle ülkemizde 920.000Tl fiyatı ile satışa sunuluyor.

5-Renault Clio

Renault’un satış rekorları kırdığı B sınıfı Hatchback modeli Clio ülkemizde satılan en ucuz 5 otomobil listesinde son sırada yer alıyor. Ülkemizde oldukça tercih edilen Clio 1.0Tce adı verilen turbo beslemeli motor kullanan Clio değişken oranlı X-Tronic adı verilen şanzımana sahip. 100Km’de 5.1Lt‘lik yakıt tüketimi sunan Clio ekonomik, pratik ve bir o kadar popüler olduğu için aynı zamanda ülkemizde en çok satılan hatchback kasa tipli otomobil. Clio Joy paketiyle 921.900Tl’den alıcılarını bekliyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video