Valorant’ın Yeni Haritası Lotus Duyuruldu

  Google News

Bir haftalık teaser ve sinematik videolarından sonra nihayet Riot Games, Valorant’ın dokuzuncu haritası Lotus‘u duyurdu.

Lotus, 10 Ocak 2023’de Valorant 6.0 yaması yayınlandığında oyuna eklenecek.

Yeni harita, Hindistan’ın batısında geçiyor. Kaya mimarisine sahip Hint unsurlarıyla dolup taşan kayıp bir şehir. Harita tasarım ekibi, oyuncuların fantastik ve mistik temalı haritada oynarken bir “Indiana Jones” hissiyatı yaşaması istediğini söyledi.

Lotus Üç Spike Bölgesinden Oluşacak

Valorant haritasında ilk kez oyun geliştiricileri dönen kapılar, yıkılabilir kapı veya duvar gibi unsuların bulunacağını söylüyor. Oyunculara daha fazla meydan okumak için Lotus, toplamda üç spike bölgesine sahip olacak.

Valorant‘ın baş tasarımcılarından Yam: “Büyük macera temasını, zamanla kaybolan gizemleri ve kayıp antik bir yapıyı keşfetmek istedik” dedi. Akabinde Lotus’un yaratıcılığı ve harita tasarımı, Valorant hayranları için haritanın her köşesini keşfetmek isteyeceğini söyledi.

Şahsi fikrim, gerek temasıyla gerekse üç spike bölgesi olması ile güzel bir harita olacağını düşünüyorum. Ek olarak yukarıda da bahsettiğim gibi Dönen kapılar, A ile B bölgesi arasında geçişi sağlayan kırılabilir duvarın olması çoğu Valorant oyuncusunun dikkatini çekecektir. Ama bilirsiniz ki bir haritanın çok fazla oynanması ve sevilmesi ne yazık ki temasına veya bu tarzdaki farklı mekaniklerin olmasına bakılmıyor. Oyuncuların haritayı benimsemesi ve her iki takım içinde adil bir harita düzeni olması gerekiyor. Yine de yeni mekaniklerin ve farklılıkların olması güzel 🙂

Yeni Harita Lotus’un Tanıtım Videosu

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video