WhatsApp gizlilik güncellemeleri

WhatsApp Gizlilik Güncellemeleri Duyuruldu

  Google News

WhatsApp gizlilik güncellemeleri için bir süredir iddialar gündemdeydi. Sürekli sızıntı oldu haberleri geliyordu. Bu haberleri doğrulayan açıklama sonunda geldi.

WhatsApp’ın resmi blog hesabı üzerinden, uygulama için yapılan güncellemenin detayları açıklandı. Gizlilik konusunda yeni bir dönem başlayacağı da böylece ortaya çıkmış oldu.

WhatsApp Gizlilik Güncellemeleri Neleri Kapsıyor? Neler Değişti?

Gizlilik güncellemeleri zaten yeni bir durum değil. Daha önce de WhatsApp defalarca gizlilik güncellemeleri yaptı.

Uçtan uca mesajların şifrelenmesi, süreli mesajlar, 2 adımda doğrulama, sohbet engelleme gibi birçok özellik yayınlandı. Şimdi güncelleme kapsamında 3 yeni özellik daha göreceğiz. Bu özellikleri ve neler getireceklerini hemen aşağı ekliyorum.

WhatsApp gizlilik güncellemeleri

Tek Sefer Görüntülenen Mesajlarda Ekran Görüntünü Engelleme Özelliği

Gelen ilk yenilik, ekran görüntüsü alma konusunda. Bundan sonra bir kez görüntüle özelliği kullanılarak gönderilen mesajlarda, ekran görüntüsü alma engellenebilecek.

Kullanıcılar bu tür mesajlarda ekran görüntüsü almak istedikleri zaman, ekran görüntüsü alınması engellenmişse; “ Gizliliği arttırmak amacıyla ekran görüntüsü alımı engellendi” şeklinde bir mesaj görecekler. Yakın zamanda özellik tüm kullanıcılara sunulmuş olacak.

Gruplardan Sessiz Sedasız Ayrılma

Gruptan çıktığınız zaman, tüm grup üyeleri bunu görebiliyordu. WhatsApp gizlilik güncellemeleri kapsamında yapılan iyileştirmeler sonrasında, kullanıcılar artık gruptan sessizce ayrılabilecek. Sadece grup yöneticileri bu konuda bilgi alabilecek. Özellik bu ay içerisinde tüm kullanıcılara gelmiş olacak.

Çevrimiçi Durumu için Yeni Dönem

En etkili olan kısım burası olacak gibi duruyor. Artık kullanıcılar çevrimiçi görünürlüğünü kimlerin görebileceğini seçebilecek. Kimlerin çevrimiçi olup olmadığınızı görmesini istiyorsanız, ona göre ayarlamalar yapacaksınız. Güncelleme yine bu ay içerisinde tüm kullanıcılar için gelmiş olacak.

WhatsApp gizlilik güncellemeleri

WhatsApp gizlilik güncellemeleri şimdilik bu kadar ile sınırlı. WhatsApp güncellemeleri seviyor. Sürekli yeni bir şeyler yayınlıyor. O yüzden yeni bir güncellemede görüşmek üzere diyelim. 🙂

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video