PC HocasıSosyal MedyaWhatsApp Gruplara Yeni Gelecek Özellikler Neler?
WhatsApp gruplar

WhatsApp Gruplara Yeni Gelecek Özellikler Neler?

   

WhatsApp, yeni büyük güncellemesini duyurduktan sonraTopluluklar isimli yepyeni bir özelliğini de tanıtmıştı. Her ne kadar bu özelliğin gerisinde kalmış gibi gözüküyor olsa da aslında bu yeni özellikle beraber WhatsApp gruplar için de güncellemeler geldi.

Gruplar için gelen güncellemelerin yeni sekme olan “Topluluklar” kısmında da geçerli olduğu ama bu özelliklerin bağımsız olduğu da açıklandı. Bağımsız derken anlatmak istediğimiz şu ki tüm bu özellikleri standart gruplar içerisinde de kullanabileceksiniz.

Böyle düşünüldüğü zaman daha heyecan verici yenilikler diyebileceğimiz yeniliklerin tam olarak neler olduğuna geçelim ve kullanım nasıl değişecek görelim.

WhatsApp Gruplar Çok Daha İşlevsel Olacak

Yeni güncelleme sonrasında gelecek olan özelliklerin, genel olarak yönetici yetkilerini arttırdığını görüyoruz. Grupların yönetimsel açıdan biraz daha rahat kontrol edilebilir olacağını anlıyoruz. Daha iyi açıklamak adına hemen maddeler halinde yeniliklere bakalım.

Yöneticiler için Yeni Mesaj silme İşlevi

Bir grupta yöneticisiniz ve grupta biri uygunsuz bir mesaj attı. Artık bu mesajı direkt olarak her kullanıcının sohbetinden de silebileceksiniz.

WhatsApp gruplar

İfadelerle Cevaplar Kolaylaşıyor

Diğer bir yenilik ise ifade simgeleri üzerine olacak. İfade simgeleri bir mesaj için kullanılabilecek ve sohbette yer alan kullanıcılar, bu ifadeleri kullanarak hızlıca mesaja karşı düşüncelerini ifade edebilecek. Bu özellik için Will Cathcart tarafından paylaşılmış güzel bir video var. Hemen onu da aşağı ekliyorum.

Daha Geniş Sesli Arama Grupları

Sesli görüşmeler için de bir güncelleme yapılıyor. WhatsApp gruplarda artık yeniden tasarlanan arayüzle beraber 32 kişiye kadar katılım sağlanabilen sesli görüşmeler yapılabilecek.

Dosya Paylaşımı Sınırı Değişti

Dosya paylaşımı için de sınır artıyor. Bundan sonra 2 GB’a kadar dosya paylaşımı mümkün olacak.

Tüm bu yeni özelliklerle beraber WhatsApp gruplar deneyimi ve genel olarak WhatsApp kullanım deneyimi artacaktır.

Gizlilik sözleşmesi falan derken rakiplerine karşı güç kaybeden WhatsApp, böylece üzerindeki ilgiyi de yeniden arttırmış olacak gibi duruyor. Özellikle şu “Topluluklar” özelliğinin üzerine gidileceğini düşünüyoruz. İlerleyen günlerde nasıl bir seviyeye gelecek göreceğiz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/whatsapp-gruplara-yeni-gelecek-ozellikler-neler-126324/ linkinden 26.05.2022 18:05:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial