PC HocasıWindowsWindows 10 Kullanılmayan Sistem Uygulamaları Kaldırma

Windows 10 Kullanılmayan Sistem Uygulamaları Kaldırma

 

Windows 10 yeni olmasına karşın şuan milyonlarca bilgisayar kullanıcısı tarafından indirilip kullanılmaya başlandı, fakat bazı kullanıcılar sistemde var olan windows araçlarının başlat menüsünde olmasından rahatsızlık duyduğunu söylüyorlar.Windows 10 da sistem uygulamalarını denetim masasında görünmese de kaldırmak mümkün.

 

Windows 10 uygulamaları işinize yarayabilir ya da  harddiskinizde çok yer kaplamayabilir ancak ekranda çok yer kapladıkları kesin, Hesap Makinesi, Takvim, Mail, Kamera, Haritalar, Filmler & TV, Fotoğraflar, Market ve Hava durumu için PowerShell kullanmanız gerekiyor. Çünkü bu uygulamalar Cortana, Microsoft Edge ve Windows Feedback tarafından kullanılan uygulamalar.

 

windows-poweshell

 

Bu uygulamaları kaldırmak için; Başlangıç> Tüm Uygulamalar> Windows PowerShell‘i bulup yönetici olarak çalıştıracaksınız.

 

PowerShell ekranında hesap makinesini kaldırmak için tırnak işaretleri olmadan şu kodu yazmanız yeterli:

 

“Get-AppxPackage windowscalculator |Remove-AppxPackage”

 

İşlemi bitirmek için enter tuşuna basın. Diğer uygulamaları kaldırmak için aynı kodu kullanmak yeterli ancak

 

“windowscalculator” aşağıdaki uygulama isimlerini yazabilirsiniz.

 

Bu yöntemler kaldırabileceğiniz Windows 10 uygulamalarının isimleri; 3dbuilder windowsalarms, windowscommunicationsapps, windowscamera, zunemusic, windowsmaps, zunevideo, onenote, people photos, windowsstore, soundrecorder ve xboxapp diğer kaldırmak istediğiniz uygulamaları bu şekilde kaldırabilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/windows-10-kullanilmayan-sistem-uygulamalari-kaldirma-2459/ linkinden 16.10.2021 04:10:29 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad