Windows için WhatsApp Kullanıma Sunuldu: Artık Çoklu Cihaz Özelliğini Kullanabileceksiniz

  Google News

Meta’ya ait çevrimiçi mesajlaşma servislerinden WhatsApp’ın Windows işletim sistemi için geliştirmekte olduğu masaüstü uygulaması bugün itibariyle beta sürümünden çıkarak Windows Store üzerinden genel kullanıma sunuldu.

Windows için WhatsApp uygulaması sayesinde artık cihazınızın internete bağlı olması gerekmeyecek ve Çoklu Cihaz desteği sayesinde telefonunuz kapalı olduğu sürece mesajlaşmaya devam edebileceksiniz.

Betadan çıkan masaüstü uygulaması, beta haliyle kıyaslandığında arayüz açısından herhangi bir yeniliğe sahip değil. Bir çoğunuzun “zaten Windows’ta WhatsApp’ı kullanamıyor muyduk, ne alaka?” gibi sorular sorduğunu duyabiliyorum.

Evet, Windows’ta WhatsApp’ı kullanabiliyordunuz fakat Çoklu Cihaz desteğinden yoksundunuz ve mesajlarınızı eşitlemek, mesaj almak ve mesaj göndermek için telefonunuzun aktif bir bağlantıya sahip olması gerekiyordu.

Önceki WhatsApp Desktop, tıpkı bir PWA gibi internet sitesini bir uygulama çalıştıran sürümdü. Uygulama mağazasında yayına çıkan uygulama artık yerleşik bir Windows uygulaması ve tüm özellikleri destekliyor.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video