PC HocasıWindowsWSATools, Microsoft Store’dan Kaldırıldı!

WSATools, Microsoft Store’dan Kaldırıldı!

  arctis 7+

Geride bıraktığımız birkaç gün önce, Windows 11 için Android alt sistemi için bir APK yükleyicisi olan ve APK’ları işletim sistemine yüklemeyi kolaylaştıran WSATools hakkında bir makale yayınlamıştık.

Şu anda Windows 11 işletim sistemi, Amazon App Store aracılığıyla 50 adet uygulamayı Windows sisteminize kurabilmenize olanak sağlıyor ancak teorik açıdan baktığımız zaman Google Play Hizmetleri desteğine ihtiyaç duymayan uygulamaları destekleyebiliyor.

İtalyan asıllı yazılım geliştiricisi Simone Franco ise, APK dosyalarına çift tıklayarak kurulum yapmanıza imkan tanıyan bir uygulama geliştirdi ve bunu Microsoft Store üzerinde yayınlayarak Windows kullanıcılarına kolaylık sağladı.

Şimdi ise WSATools aracı Microsoft Store üzerinden kaldırıldı ve Franco, kendi adına herhangi bir eylemden kaynaklanmadığını açıkça dile getirdi. Ayrıca, uygulamanın hangi kuralı ihlal ettiği konusunda Microsoft tarafından herhangi bir demeç gelmedi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/wsatools-microsoft-storedan-kaldirildi-120162/ linkinden 01.12.2021 21:12:48 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad

Banner