PC HocasıOtomobilYakıt Cimrisi Yeni Yerli Şarjlı Otomobil 20 TL ile 1000 KM Yol Gidecek

Yakıt Cimrisi Yeni Yerli Şarjlı Otomobil 20 TL ile 1000 KM Yol Gidecek

 

Otomobil sektöründeki gelişmeler devam ederken yeni yerli ve şarjlı otomobil 20 TL yakıt ile 1000 KM yol gidecek. Türk Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen 5’inci Otomotiv Ar-Ge ve Tasarım yarışmasında yerli otomobil de ödül almıştı. Yeni yerli otomobil hakkında detaylar haberimizde.

20 TL’lik Şarj ile 1000 KM Yol

Geçtiğimiz günlerde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından yerli otomobil ile ilgili bir çok açıklama yapıldı. Aracın teknik özelliklerinden ziyade kat ettiği yoldan bahseden Bakan, 20 TL’lik şarj (yakıt) ile 1000 KM‘ye kadar yol yapabileceğini belirtti. Özellikle şehirler arası yolculuklarda aracın içerisinde yer alan küçük jeneratör devreye girerek bataryanın bitmesi durumunda otomatik şarj edecek.

Otonom araç sistemleri ile donatıldığı belirtilen yeni yerli otomobil “gerçek zamanlı işletim sistemi” ile aracın kontrolü, güvenliği ve yakıt tüketimi konusunda kullanıcısına büyük avantajların sağlanacağı belirtildi. Aşağıdaki videodan yeni yerli otomobilin test sürüşünü izleyebilirsiniz.

 

 

Yerli Otomobil Teknik Özellikleri

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yakit-cimrisi-yeni-yerli-sarjli-otomobil-20-tl-ile-1000-km-yol-gidecek-21564-8305/ linkinden 29.07.2021 09:07:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video