Perşembe, Şubat 29, 2024

Yapay Zeka Modeli Aitana ile Tanışın!

Paylaş

silkroad gaminggentr

Yapay zeka artık hayatımızın her yerinde. İşte, okulda, projelerde kısacası her alanda yapay zekanın gücünden yararlanabiliyoruz. Hatta öyle ki son dönemde yapay zekanın misyonu tahmin edebileceğimizden çok daha öteye geçmeye başladı. Yapay zeka ile oluşturulan model Aitana da bunun son örneklerinden biri oldu.

The Clueless isimli bir ajansın sahibi olan Ruben Cruz tarafından oluşturulan yapay zeka modeli, kısa süre içerisine en az gerçek mankenler kadar öne çıkmayı ve beğeni toplamayı başarmış durumda.

Yapay Zeka Modeli Aitana Ayda 12 Bin Dolar Kazanca Sahip

Projelerde yaşadığı düşüş ve gecikmelerden sonra, yapay zekadan güç alarak yeni bir fikir ortaya çıkarabileceğini düşünen Ruben Cruz ve ekibi, yapay zekadan güç alan bir manken geliştirmeye ve bazı işleri de bu mankenle çözmeye karar vermiş.

Ekip yaptığı çalışmada pembe saçlara sahip ve dikkat çekici bir fiziği olan yapay zeka modeli Aitana’ya ulaşmayı başarmış. Yapay zekaya bir kimlik kazandıran ekip, bu dakikadan sonra Barselonalı yeni ekip arkadaşlarına ulaşmış.

Aitana

Yapay zeka ile oluşturulan mankene bir Instagram hesabı açılmış ve hesap 143 bin takipçiye kadar da ulaşmış durumda. Çeşitli etkinliklere katılıyormuş gibi paylaşımların hazırlandığı mankenin aylık gelirinin ise 12.600 dolar seviyesine kadar çıktığını belirtelim.

Yapay zeka ile oluşturulmuş olan bir modelin bu denli yüksek gelirlere ulaşması da dikkat çekici. Görünen o ki bundan sonraki süreçte de yapay zekanın daha birçok yerde kullanıldığını göreceğiz.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler