Yazılımcılara Müjde: Microsoft Visual Studio 2017 Duyuruldu

Microsoft firması tarafından geliştirilen tümleşik yazılım geliştirme programı olan Visual Studio'nun yeni versiyonu duyuruldu. Visual Studio 2017 olarak yayınlanan yeni uygulama Release Candidate versiyonu olarak geçiyor.

Yeni Versiyonda Neler Var ?

Yazılım geliştirmek isteyenlerin, yazılıma başlamak isteyenlerin ve yazılım konusunda profesyonel olan kişilerin tercih ettiği geliştirme programı Visual Studio 2017 versiyonu ile karşımıza çıktı. Uygulamayı indirmek için Microsoft'un web sitesi üzerinden erişilebildiği gibi, VS 15'in üzerine 750 MB'a yakın bir indirme yapmanız gerekiyor. Ancak tüm özellikleri bir arada istiyorsanız toplamda 60 GB'lık dosyayı indirmeniz gerekecek.

Yeni versiyonda iOS simulatörü eklenirken, mobil odaklı geliştirmeler daha ön plana çıkıyor. Aynı zamanda yazılımcılar için IntelliSense üzerinde yeni bir geliştirme yaptıkları oraya çıktı. Microsoft bu çalışmaları 2017 sezonu içerisinde tamamlayıp, tekrardan bir güncelleme olarak kullanıcılara sunacak. Bu geliştirmeler arasında ise XAML desteği ve filtreleme gibi pek çok yenilik bulunuyor.

microsoft-visual-studio-2017
Ayrıca Visual Studio 2015 ile birlikte gelen Code Analysis'de değişmiş. Bir de "tıklamak için çalıştır" adı verilen hata ayıklama işlevi uygulamaya eklenmiş. Yani anlayacağınız üzere Visual Studio 2017 versiyonu sayesinde mobil geliştirmeler, iOS arayüzü, hata ayıklama araçları ve Code Analysis gibi pek çok yenilik bulunuyor.

Eğer siz de yazılım konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız Visual Studio 2017 versiyonunu buraya tıklayarak indirmenizi tavsiye ederim.

İlgili Etiketler