Yerli Otomobil TOGG Ne Zaman Satışa Sunulacak?

  Google News

Öncelikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Ulu Önder Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarınızı saygı, sevgi ve özlemle anıyor ve haberimize devam ediyoruz.

Bildiğiniz üzere Cumhuriyetimizin 99. Yılı Kutlamaları ile birlikte yerli otomobilimiz TOGG‘un Bursa Gemlik’teki fabrikasının açılışının gerçekleşeceğini sizlere belirtmiştik. Beklenen an geldi ve bugün açılış etkinliği başladı. TOGG, resmi Twitter hesabından paylaştığı bir tweette “Dün, bugün, gelecek…” başlıklı bir fotoğraf paylaştı ve fotoğrafta ülkemizin ilk otomobillerinden Devrim arabası ve iki adet TOGG modeli yer alıyor.

TOGG satışları açılış etkinliğinden beş ay sonra başlayacak!

Açılış etkinliğinde bugüne kadar prototip atölyelerinde üretimi yapılıp çeşitli yol testleri TOGG C-SUV modelinin seri üretime hazır hale getirileceği ardından trafiğe çıkmasını sağlayacak belgelerin alınması için akredite test merkezlerine gönderileceği belirtildi.

TOGG C-SUV modeli, tüm bu aşamaları yaklaşık olarak beş ay içerisinde tamamlayacak ve Mart 2023 tarihinde satışlara başlayacak. Şirket ilk etapta Türk tüketicilerin otomobil taleplerine karşılık verecek ve daha sonrasında Almanya ile Fransa başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihracat gerçekleştirecek.

TOGG C-SUV modeli Mart 2023’te satışlara başlayacak!

Mart 2023 tarihinde satışa çıkacak olan C-SUV’un ardından 2025 yılında C segmentindeki tamamen elektrikli Sedan modeli satışa sunulacak akabinde ise C-SUV, C-Sedan, C-X Coupe modelleri sırasıyla tüketicilerin satışına sunulacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video