PC HocasıOtomobilYerli Otomobil TOGG vs TESLA Karşılaştırması (Tüm Özellikleri)
TOGG VS TESLA

Yerli Otomobil TOGG vs TESLA Karşılaştırması (Tüm Özellikleri)

   

Türkiye’nin yıllardır çıkması beklenen yerli otomobili geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Gebze Bilişim Vadisinde tanıtıldı. Yerli otomobil TOGG görsel şölen şeklinde tanıtılırken tüm özellikleri de belli oldu. Tabi araç 2 sene sonra piyasaya çıkacağından dolayı şuan söylenen özellikleri henüz kağıt üzerinde. Vaat edilen özelliklerin ne kadarı doğu ne kadarı absürt olduğunu araç piyasaya çıktığında göreceğiz.

Yerli Otomobil TOGG Özellikleri

27 Aralık Cuma günü Gebze Bilişim Vadisinde TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş önderliğinde yerli otomobil meraklılara sunuldu. TOGG CEO’su Karakaş, yerli otomobil lansmanında bütün özellikleri anlattı. Sunulan bu özellikleri tabi ki kağıt üzerinde de olsa piyasaya çıktığı zaman ses getirecek bir otomobil olacak.

Yerli otomobil piyasaya çıktığı zaman 3 model olarak çıkacak. Birisi sedan modeli diğer ikisi ise SUV modeli. Yerli Otomobil TOGG’ların motor beygiri olarak biri 200 diğeri ise 400 beygir şeklinde iki adet özellik sunulacak. Otomobil %100 elektrikli olmasından dolayı şarj konusu da meraklıların soruları arasındaydı. TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, vaat ettiği şarj süresinde 30 dakikada %80’e kadar şarj süresi sunacaklarını belirtti.

TOGG VS TESLA MODEL S

Bu karşılaştırma TOGG Sedan 400Bg ile Tesla Model 2016 ile Karşılaştırılmıştır.

Özellik TOGG (Sedan) TESLA (MODEL S)
Beygir 400Bg 376Bg
Menzil 500KM 475KM
Çekiş Arkadan 4×4 Arkadan 4×4
0-100 km Süre 4.8 Saniye 5.4 Saniye
Şarj Süresi 30 Dakika (%80) 30 Dakika (%50)
Klima Var Var
Otonom Sürüş Var Var
Batarya Ömrü 8 Yıl Garanti 8 Yıl Garanti
Üretim Yeri Türkiye, Bursa ABD, Çin
Koltuk Deri Deri
Ön İç Ekran 10 iNÇ 17 iNÇ
Ön Far 4’lü Xenon Led Xenon Led
Piyasaya Çıkış Tarihi 2022 2016
Satış Fiyatı 580.000₺ (Tahmin) 74.900$
Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/yerli-otomobil-togg-vs-tesla-karsilastirmasi-tum-ozellikleri-69974/ linkinden 28.05.2022 00:05:27 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Oğuzhan Yener

Teknoloji ile yakından ilgilenen birisi. PcHocası video editörü ve teknoloji yazarı.

12 Yorum

  • Yerli araba hakikaten bu fiyat da satisa sunulmasi halinde, avrupa da cok iyi satis yapabilir. Su en bu siniftaki araclar cok pahali. Kimse bu fiyatlara da e-arabasi satin almak istemiyor.

  • Tamamen yanlış bilgiler verilmiş model s bu özelliklere sahip değil burda gurur meselesi olarak Türkiye’nin ürettiği araba öne atılmış fakat üretirken tarafsız şekilde bu işler yapılmalı 5.4 saniye demişler yalan bilgi 2.9 saniye olucak, 376bg denmiş hayır 600bg sadece doğru olan tek şey ikisinin de 4×4 olması Tesla’da sayısız özellikler var ilk başta tam otomatik otonom sürüş ve kaza önleme sistemi ayrıca yeteri kadar bilgi verilmemiş. Lütfen haber yaparken “TARAFSIZ ve DOĞRU” haber yapın.

  • Henüz piyasaya çıkmamış arabayla 2016 model karşılastırıyorsunuz yaa

  • 2016 model teslayla çıkmamış arabayı kıyaslıyorlar hey allahim yya bos seylerden ovunmeyi nekadar seviyo bu millet

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial