PC HocasıSosyal MedyaYouTubeYouTube Android Kullanıcıları için “Transkripsiyon” Özelliği Kullanıma Sunuldu

YouTube Android Kullanıcıları için “Transkripsiyon” Özelliği Kullanıma Sunuldu

   

İnternet devi Google’a ait video platformlarından YouTube, bir süre önce masaüstü web sitesinde transkripsiyon özelliğini kullanıma sundu ve şirkete göre bu özellik uzun metraj videolarda oldukça yararlı oldu. Bu özellik sayesinde videoda söylenilen her bir cümleyi saniyesi saniyesine görebilir ve istediğiniz alıntıyı yapabilirsiniz.

Uygulama üzerinden bir video açtığınız zaman video açıklamasının hemen altında “Transkript Göster” düğmesini göreceksiniz. Mobil uygulamaya sunulan özellik web sitesindeki özellik arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Google uygulamalarının güncellemelerinin çoğu gibi, bu da sunucu taraflı görünüyor, bu nedenle eğer bu özelliği şu anda görüntüleyemiyorsanız bir süre beklemeniz gerekebilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/youtube-android-kullanicilari-icin-transkripsiyon-ozelligi-kullanima-sunuldu-124869/ linkinden 27.05.2022 15:05:21 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial