reklam
Ana SayfaSosyal MedyaYouTubeYouTube, Getirdiği Mesajlaşma Bölümünü Kullanılmadığından Ötürü Kaldırıyor

YouTube, Getirdiği Mesajlaşma Bölümünü Kullanılmadığından Ötürü Kaldırıyor

YouTube, zamanında bir hayli sevinerek platforma entegre ettiği mesajlaşma özelliğini yeterli ilgi gelmediğinden ötürü kaldırmak için kolları sıvıyor. Önemli mesajlaşmaları bulunan YouTube kullanıcılarının ise özellik kaldırılmadan mesaj geçmişlerinin yedeğini alması gerekiyor.

Ülkemizde ve dünyada bir hayli popülerite sahibi olan çevrim içi video yayınlama platformu YouTube, sevinerek halka açtığı fakat neredeyse kimsenin kullanmadığı anlık mesajlaşma bölümünü kaldıracak. Şirket bunun haberini hem mobil uygulamaları üzerinden paylaştıkları bildirim ile hem de resmi blog sitelerinde paylaştıkları makale ile duyurdu.

youtube mesajlaşma özelliği ile ilgili görsel sonucu

Konu hakkında yetkili kişilerden detaylı bir açıklama şu anlık söz konusu değil fakat YouTube, kullanıcıların bu zamana kadar gerçekleştirdiği mesajlaşmalarının yedeklerini alması için yapılması gereken işlemler için ufak bir rehber paylaşmış durumda. Bu rehberde yer alan önergeleri uygulamanız halinde özelliğin yayına girmesinden bu zamana kadar ki yaptığınız tüm mesajları güvenli bir şekilde yedekleyebileceksiniz.

Özellik Ne Zaman Kaldırılacak?

YouTube kullanıcıları 18 Eylül’e kadar platform üzerinden mesajlaşmaya ve mesajlarının yedeklerini almaya devam edebilecekler fakat 18 Eylül’den sonra YouTube’un anlık mesajlaşma bölümü erişime kapatılacak bu süre zarfında yedeklerini almayan kullanıcılar için herhangi bir kurtarma dönemi söz konusu değil.

YouTube, Televizyon Uygulamasına Devasa Bir Reklam Alanı Ekledi

youtube mesajlaşma özelliği ile ilgili görsel sonucu

YouTube Mesajlarımı Nasıl Yedek Alacağım?

YouTube’un mesajlaşma özelliğini faydalı bir biçimde kullanan birisi iseniz ve önemli mesajlarınız var ise aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla mesajlarınızı yedekleyebilirsiniz.

  • YouTube hesabınıza giriş yapın ve burada yer alan bağlantıya tıklayın.
  • Karşınızda belirecek olan ekranda “Dahil edilecek verileri seçin” isimli bir menü görmüş olacaksınız. Bu bölüm, mesajların yedeklenmesi için kullanılacak.
  • “Tüm YouTube verileri dahildir” yazısı bulunan düğmeye tıklayıp “Sohbetler” seçeneğinin aktif olduğundan emin olun. (Yedeklenmesini istediğiniz başka bir şey varsa onları da aktifleştirin)

YouTube

  • “Sonraki adım” yazısı bulunan düğmeye tıklayıp sohbet geçmişinizi kendinize göre özelleştirebilirsiniz.
  • “Arşiv Oluştur” düğmesine tıklayarak sistemin arşivinizi oluşturmasını bekleyin. YouTube, sohbet geçmişinizi belirlediğiniz kriterlerde size gönderecektir.
Etiketler

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement