PC HocasıGiyilebilir Teknolojiler20 Dolara Xiaomi Mi VR Play Sanal Gerçeklik Gözlüğü Duyuruldu

20 Dolara Xiaomi Mi VR Play Sanal Gerçeklik Gözlüğü Duyuruldu

   

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, sektöre ayak uydurarak yeni sanal gerçeklik gözlüğü Xiaomi Mi VR Play modelini duyurdu. Üstelik piyasadaki sanal gerçeklik gözlükleri ile kıyaslandığında 20 dolarlık makul fiyatı ile kullanıcıları şimdiden heyecanlandırdı. Xiaomi Mi VR Play gözlüğünün teknik özellikleri ve detayları haberimizde.

6 Farklı Tasarımlı Xiaomi Mi VR Play

 

Sanal gerçeklik gözlüğü firmalar tarafından yoğun bir gündem altında tutulmaya devam ederken, Xiaomi yeni sanal gerçeklik gözlüğünü 20 dolar gibi ucuz bir fiyattan duyurduğu için sektörde büyük bir şaşkınlık yaşandı. Normalde ülkemizde 199 TL ile 299 TL‘ye varan fiyatları gördüğümüz için bu modelin en fazla 99 TL olmasını bekliyoruz.

 

xiaomi-mi-vr-play-2

 

Mobil projeler için şuanda piyasada HTC Vive, Oculus Rift, Samsung Gear VR, LG 360 VR, Playstation VR ve Google Cardboard gibi pek çok alternatifler mevcut. Hala da firmalar yeni sanal gerçeklik gözlüklerini üreterek mobil dünyaya yatırım yapmaya devam ediyorlar. Şimdi de Xiaomi Mi VR Play sanal gerçeklik gözlüğü ile piyasaya rakip olarak geliyor. Ayrıca firma kendi sanal gerçeklik gözlüğü uygulamasını da yapmış. Uygulama şuan için sadece Çin’deki kullanıcılara yönelik olacağı gibi, dünya pazarına açılırken dil seçenekleri ve arayüzler ona göre şekil alacak.

 

Xiaomi Mi VR Play’de Neler Farklı ?

 

Öncelik olarak sanal gerçeklik gözlüğü maksimum 5.7 inçlik akıllı telefonlara göre uyarlanmış. Minimumda ise 4.7 inç olarak bir skala görüyoruz. Gözlüğün üzerinde yer alan metal buton sayesinde menü işlemleri buradan yürütülüyor. Ayrıca gözlüğün kendi koruma kabı mevcut olduğu gibi, fermuarlı yapısı gözümüze çarptı. İlk kez böyle bir sanal gerçeklik gözlüğü gördüğümüzü belirtebilirim.

 

xiaomi-mi-vr-play-7

 

Toplamda 6 farklı renk seçeneği ile birlikte gelen Xiaomi Mi VR Play modeli çok yakında satışa çıkacak. İlk etap için Çin’de göreceğimiz sanal gerçeklik gözlüğü çok geçmeden Avrupa ülkelerinde de satışa çıkacak. Girişte de belirtmiş olduğumuz üzere Mi VR Play modelinin piyasa satış fiyatı 20 dolar ve civarlarında olacak.

 

xiaomi-mi-vr-play-3

 

Son olarak Mi VR Play sanal gerçeklik gözlüğünün kendisine ait bir uygulama vitrini olacağını söyleyelim. Kullanıcılar bu uygulama vitrinine bağlanarak ister film, ister oyun, isterlerse uygulama indirerek gözlük üzerinde çalıştırabilme imkanını bulacaklar.

 

xiaomi-mi-vr-play-8

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/20-dolara-xiaomi-mi-vr-play-sanal-gerceklik-gozlugu-duyuruldu-23019-12513/ linkinden 28.06.2022 18:06:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video