Yeni 2023 Renault Clio

2023 Renault Clio Türkiye’de Satışa Çıktı! Fiyatları Nasıl?

  Google News

Ülkemizde en çok satan otomobiller listesinde yer alan Renault Clio, güzel bir makyaj çalışmasından geçirildi. Yeni 2023 Renault Clio, bugün itibariyle de satışa sunuldu. Gerek tasarımsal anlamda yenilikler gerekse de teknolojik anlamda sıçramalar sunan yeni aracın, geniş bir paket seçeneği sunduğunu da söylemek gerekiyor.

Özellikle tamamen hibrit model olarak gelecek yeni versiyonu ile dikkat çekecek olan araç, marka kimliğinin de yeni havasını sunuyor.

2023 Renault Clio Özellikleri ve Fiyatı

Makyaj çalışmasından geçen modelin ilk dikkat çeken kısmı tasarımı. Bir kere artık daha sert hatlara sahip olan bir ön yüz tasarımı sunulduğunu görüyoruz. Yeni bir ızgara alanı ve daha canlı bir far yapısı ile keskin hatların öne çıktığı bir araçla karşı karşıyayız.

Ön kısımda yapılan bu değişimler arka kısımda da kendisini gösteriyor. Arka kısımda keskin farların öne çıktığı stopların yanında yenilenmiş olan Renault logosu karşımıza çıkıyor.

7 farklı gövde rengine de sahip olan yeni seri, 17 inç seviyesine kadar da geniş jantlar sunuyor. Dış tasarımdaki bu yeni tasarım dili, iç kısımda da kendisini gösteriyor. İç kısımda da 7 inçlik dijital bir ekran standart olarak sunuluyor. Tehcno Esprit Alpine adı verilen özel versiyona gelince ise 10 inçlik dijital gösterge alanı tercih edilebiliyor.

Renault Easy Link multimedya sistemi, sürüş destek sistemleri ve çok daha fazlasına sahip olan Renault Clio, 360 derece kamera sistemleri gibi ek ADAS güvenlik teknolojilerine de sahip olarak geliyor.

Yeni 2023 Renault Clio

Motor Kısmında 2023 Renault Clio Neler Sunuyor?

En güzel taraf burası desek yeridir. Zira seride iddialı yeni bir seçenek var. E-Tech olarak geçen bu yeni seçenek, 145 beygir seviyesinde güç sunabiliyor. Full hibrit olan bu seçenekle beraber, 900 km kadar bir menzil değeri elde edebiliyorsunuz.

Yeni motor seçeneğinde 1.6 litrelik 4 silindirli bir içten yanmalı motora 36 kW elektrikli motor ve 18 kW marş jeneratörü eşlik etmekte. İçten yanmalı motorun ve elektrikli motorun farklı sürüş senaryolarına göre de tam uyum içerisinde çalıştığını eklemiş olalım.

İlk çalışmada elektrikli motordan güç alınması, %80 seviyesine kadar elektrikli motor ile sürüş gibi artılar sayesinde yakıt tüketimi konusunda da çok iddialı sonuçlar elde edildiğini belirtelim. Başta söylediğimiz gibi yeni sistemle beraber aracın menzil değeri 900 km seviyelerine kadar çıkmış durumda.

Yeni 2023 Renault Clio

Diğer motorlara geçtiğimiz zaman ise tanıdık bir seri sunulduğunu görüyoruz. TCe 90, SCe 65 ve TCe 100 LPG seçenekleri var.

  • TCe 90 – 90 beygir güç ve 160 Nm tork sunmakta.
  • SCe 65 – 3 silindirli ve 65 beygir ile 95 Nm tork değeri sunuyor.
  • TCe 100 LPG – 100 beygir ve 170 Nm tork sunuyor.

Yeni 2023 Renault Clio

Yeni 2023 Renault Clio Fiyatları Nasıl?

Gelelim aracın fiyatına. Geniş bir ürün yelpazesiyle satışa sunulan seri, çok çeşitli bir fiyatlandırma ile beraber geliyor.

  • Equilibre 1.0 SCe 65 beygir – 826.000 TL
  • Equilibre 1.0 TCe X-Tronic 90 beygir – 921.900 TL
  • Evolution 1.0 TCe X-Tronic 90 beygir – 959.900 TL
  • Techno Esprit Alpine 1.0 TCe x-tronic 90 beygir – 1.023.900 TL
  • Techno Esprit Alpine E-Tech full hibrit 145 beygir – 1.248.900 TL

Yeni Renault Clio için satışlar başladı. Serinin stok durumu konusunda ise net bir bilgi yer almadığını eklemiş olalım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video