2023 yılı IMEI kayıt ücreti

2023 Yılı IMEI Kayıt Ücreti Ne Kadar? 

  Google News

Her yıl harç, vergi ve cezalar için yeni ücretlerin belirlenmesi noktasında, yeniden değerlendirme oranı esas alınıyor. Tabii ki yeniden değerlendirme oranı da sabit kalmıyor. Her yıl oranın değiştiğini görüyoruz. Bu yıl da oran belli oldu ve birçok ücret için yapılacak zamlar da ortaya çıktı. Zamlar içerisinde en çok dikkat çeken ise 2023 yılı IMEI kayıt ücreti zammı olacak.

Açıklanan orana göre bir hesaplama yapılacak olursa, 2023 yılında yurt dışından telefon getirme konusu bir kez daha düşünülmesi gereken bir konu haline gelecek.

Yeniden Değerleme Oranına Göre 2023 Yılı IMEI Kayıt Ücreti

TÜİK tarafından yapılan açıklamaya göre yeniden değerleme oranı %122.93 seviyesinde. Orana göre değerlendirme yapıldığı zaman 2023 IMEI kayıt ücreti, 6090 TL seviyesine geliyor.

Eğer Cumhurbaşkanı, Vergi Usul Kanunu ile oranlardaki azaltma ya da arttırma yetkisini kullanmayacak olursa, yeni yılda IMEI kaydı için ödenecek para 6090 TL olmuş olacak.

2023 yılı IMEI kayıt ücreti

Yurt dışından telefon almak böylece mantık dışı haline gelecek. Merak edenler için IMEI kaydı için mevcut fiyattan da söz edelim. IMEI kayıt ücreti şu an için 2.732 TL. Artış gerçekten dikkat çekici.

Tabii ki şunu da eklemek gerek ki yeniden değerleme oranı, sadece IMEI kayıt ücretlerine etki etmiyor. Trafik cezalarından çeşitli harçlara kadar birçok ücret için aynı oranda artış göreceğiz. Buna MTV gibi vergiler de dahil edilebilir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video