Afetten Etkilenen ve LGS’ye Hazırlanan Gençler için Gönüllü Ders Platformu Açıldı

  Google News

Depremze kardeşlerimiz ve gençlerimiz için tamamen ücretsiz bir eğitim platformu açıldı.

Gönüllü Ders adlı bu program LGS’ye hazırlanan gençlerimiz için online eğitim verecek.

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli ve diğer illerimizi de etkileyen afet, hepimizi derinden etkiledi. Bu süreçten en çok etkilenen kesim şüphesiz gençler ve çocuklar oldu. Ülkece dört bir yandan maddi ve manevi destek verilmeye devam ediyor. Depremzede kardeşlerimize eğitim konusunda destek verecek ve tamamen gönüllülük esasında olan Gönüllü Ders platformu açıldı.

Depremzede kardeşlerimiz için ücretsiz eğitim platformu

Gönüllü Ders adı altında açılan bu platform, depremden etkilenen çocukların eğitim ihtiyacını gidermeyi hedefliyor. Bu platform tamamen ücretsiz bir şekilde yedinci ve sekizinci sınıf öğrencilerine LGS için online eğitim desteği verecek. Şu an başvuran öğrenci sayısı 3150, başvuran gönüllü öğretmen sayısı ise 1656.

Bu platformdan yararlanmak isteyen kardeşlerimizin form doldurarak, hangi derslerden eğitim desteği almak istediğini seçmesi gerekiyor.

Gönüllü öğretmen sayısına ulaşıldığı için öğretmen alımı durdurulmuş durumda. Eğitim ise, Mart ayının başında başlanması hedefleniyor. Gönüllülük esasında çıkan bu eğitim platformu Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis şehirlerinde yaşayan depremzede kardeşlerimiz için geçerli.

Buraya tıklayarak platforma ulaşabilirsiniz.

Unutmayın, bu zor zamanları yardımlaşarak ve dayanışma içerisinde atlatabiliriz. Herkese sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video