FURIA

AGON by AOC, FURIA Espor Takımı Sponsorluğunu Global Düzeye Taşıyor

  Google News

Dünyanın önde gelen oyun monitörlerinden ve IT aksesuar markalarından AGON by AOC, FURIA Espor sponsorluğunu genişlettiğini duyurdu. Bu organizasyonun başlangıcında yerel olarak São Paulo’da başlayan bu işbirliği, FURIA’nın dinamik büyümesini ve artan popülerliğini yansıtarak global olma yolunda ilerliyor.

FURIA’nın Dünyası

2017 yılında kurulan FURIA, espor alanında hızla global bir algıya ulaşmayı başardı. IEM Rio Major 2022 yarı finallerine gelmesiyle, takım tüm beklentilerin ötesine geçmiş oldu. İşte bu, bu oluşumun bir major’da şimdiye kadar edindiği en iyi sonuç oldu.

Counter-Strike: Global Offensive, Rocket League, League of Legends, Valorant, PUBG: Battlegrounds, Apex Legends ve Super Smash Bros ve yarışlarda yer alan FURIA, 2020 ve 2021 yıllarında en iyi espor organizasyonu olarak Latin Amerika’daki en büyük eSpor ödülü olan “Prêmio eSports Brasil” ödülünü almayı başardı.

Aralarında tamamen kadınlardan oluşan bir CS:GO kadrosunun da olduğu 10’un üzerinde etkileyici takım, 80’den fazla profesyonel sporcu ile ve 215’in üzerinde kendini buna adamış çalışanın desteklediği bu oluşum, dikkat çekmeye de devam ediyor.

Şimdiye kadar FURIA, São Paulo’da (Brezilya), Los Angeles’da (Kaliforniya) ve Boca Raton’da (Florida) gaming ofisli beş tesise ve Avrupa’da yarışan FURIA takımları için de Malta’da bulunan Mellieha’da bir eğitim merkezine, ayrıca Wynwood’da (Florida) bir deneyim mağazasına sahip.

Akademi takımları ve en ileri eğitimler, yeni yeteneklerin keşfedilmesine yardımcı olurken bir yandan da geleceğin espor yıldızlarını destekliyorlar. Organizasyonun yetenek gelişimi konusuna yaklaşımı daha önce eşi benzeri görülmemiş izleyici rekorlarına imza atarak 2022 yılında dünyanın dört bir yanında 8.2 milyon izleyiciye ulaşmayı da başarmış durumda.

FURIA

Temel olarak 25-34 yaş grubundan, özellikle genç ve dinamik bireylerin dijital olarak güçlü bir takipte bulunması sayesinde FURIA, espor hayranları ile etkileşim alanında trendsetter olduğunu kanıtladı. Örneğin Rio Major 2022 ve IEM Rio 2023 sırasında FURIA, 1000 kişinin katılımıyla, “Casa FURIA” etkinliğini düzenledi.

Bu etkinlikte, Brezilya’nın zengin kültürü kutlanarak FURIA yayınları yapıldı ve her gün farklı müzik gösterileri organize edildi. AGON by AOC’nin globalde FURIA ile ortaklığı,  artık FURIA’nın espor etkinliklerinde bütün takımların ve oyuncuların donanımını, AGON ve AGON PRO serisindeki rekabetçi oyun monitörleri ve son teknoloji ürünü AOC Gaming çevre birimleri ile sağlayacağı anlamına geliyor.

İşte bu üst düzey aygıtlar, yıldırım hızında tepki süreleri, yüksek yenileme hızları ve eşsiz ergonomi vaat ederek sıra dışı oyun deneyimleri için ortam hazırlıyor ve FURIA oyuncularına eşsiz bir rekabet avantajı sağlıyor. Bunun karşılığında ise, onların içgörüleri AGON by AOC’nin mühendislik takımlarının zaten dünya çapında olan ekipmanlarını daha da geliştirmelerine yardımcı olacak.

Ayrıca AGON by AOC’nin markalandırılması, FURIA’nın etkinliklerinde ve platformlarında globalde belirgin bir şekilde gösterilecek ve FURIA’nın espor takımlarının formalarında gururla taşınacak.

AOC Global Pazarlama Müdürü Mayra Fukasawa de Almeida, bu sponsorluğun arkasında yatan motivasyonu şu şekilde açıklıyor:

“İlk yerel sponsorluğumuz, FURIA’nın espor coğrafyasında yeşerme potansiyeline duyduğumuz inancın bir kanıtıydı. Şimdi ise kendilerini, çıktıkları küresel ölçekteki yolculuklarında destekleyebildiğimiz için heyecan duymaktayız. En yeni gaming teknolojimizin kendilerinin devam eden başarısında önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz”.

FURIA’nın eş kurucusu ve CEO’su Jaime Pádua is şunları ekliyor:

“AGON by AOC’nin değişmez desteği, yolculuğumuzda etkili oldu. Kendilerinin önde gelen teknolojisi, takımlarımızın en iyi şekilde performans göstermeleri konusunda onları güçlendirdi. İşte bu gelişmiş global sponsorluk, hem oyuncularımız hem de hayranlarımız için daha aydınlık bir gelecek için zemin hazırlıyor”

 

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video