Sonunda Oldu: Amazon Prime Ücreti de Zamlandı!

  Google News

Uzun süredir sabit fiyatı ile kullanıcıların yüzünü güldüren Amazon Prime, aylık abonelik ücretinde beklenmedik oranda bir zam yaptı.

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinin başında gelen Amazon, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladıktan sonra kısa sürede ciddi bir kitleye ulaşan Amazon Prime abonelik hizmetine zam yaptı. Diğer popüler platformların aksine uzun süredir sabit fiyatıyla herkesin taktirini kazanan Amazon Prime için “son kalede yıkıldı” benzetmesi yapılmaya başlandı bile.

Yeni Amazon Prime Fiyatı

Geçtiğimiz güne kadar Amazon Prime abonelik fiyatı Türkiye’de 7,90 TL idi. Yapılan zam ile birlikte yeni Prime abonelik fiyatı 7,90 TL’den 39 TL’ye yükseldi. %400 seviyesine varan zam oranı ile birlikte ciddi bir artış yaşanmış oldu.
Yeni abonelik almak isteyenler için şuan ilk ay ücretsiz, sonraki aylarda ise yeni fiyat geçerli olmak üzere 39 TL ücret ile abone olunabiliyor. Mevcut üyeler için halen aylık 7,90 TL olan fiyatın ne zaman güncelleneceği tam olarak bilinmiyor.

Amazon Prime Fiyatı 2023

Amazon Prime Ayrıcalıkları Neler?

Prime üyeliği olanlar, Amazon’un sunmuş olduğu birbirinden güzel ayrıcalıklarından da yararlanmış oluyor.

Bedava ve Hızlı Kargo: İstanbul, Bursa ve Kocaeli’de, minimum sepet tutarı olmadan, Prime seçenekli ürünlerde, hem kargo bedava, hem de aynı gün teslimat seçeneği bulunmakta.

Prime Video: Son dönemlerde yerli yapımlarıyla da dikkat çeken Amazon Prime, herhangi bir ek ücret ödemeden, hem yerli, hem de yabancı film ve dizileri istediğiniz platform üzerinden izleme seçeneği sunuyor.

İndirimli Ürünler: Prime üyelerine özel indirimler ile bir çok ürünü çok uygun fiyatla alma şansına sahip oluyorsunuz.

Prime Gaming: Ücretsiz oyunlara ve oyun içi ödüllere ulaşmanızı sağlayan Prime Gaming, oyun severler için benzersiz bir avantaj sağlıyor.

 

 

Yazar Hakkında

Sinan Akyüz

Teknoloji ve bilim dünyasını yakından takip eden, geleceğin keşiflerine hayranlık duyan, yapay zeka, biyoteknoloji gibi alanlarda öğrenmeye ve bilgi paylaşmaya tutkuyla bağlıyım.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video