PC HocasıHaberlerAmazon, Wickr’ı Satın Aldı!

Amazon, Wickr’ı Satın Aldı!

 

2012 yılında kurulan ve şifreli mesajlaşma deneyimi sunmayı amaç eden uygulama Wickr, dünyanın en büyük alışveriş sitesi devlerinden Amazon tarafından satın alındığını duyurdu. Konuyla ilgili önceki şirket satın alımları ile karşılaştırıldığında bu satın alımdaki anlaşma şartları henüz açıklanmadı.

Amazon Web Services Başkan Yardımcısı Stephen Schmidt, “AWS’nin, endüstrinin en güvenli, uçtan uca şifreli iletişim teknolojisini geliştiren yenilikçi bir şirket olan Wickr’i satın aldığını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Şirketin orduyla ve genel olarak Washington ile sürekli derinleşen ilişkilerini selamlayan Schmidt, Wickr’in özelliklerinin “güvenlik bilincine sahip işletmelere ve devlet kurumlarına uyumluluk gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olmak için önemli yönetişim ve güvenlik kontrollerini uygulama yeteneği” verdiğini sözlerine ekledi. Schmidt’in bu alanda bir geçmişi var: LinkedIn profili, FBI’da on yıl geçirdiğini belirtiyor.

Wickr, Amazon Web Services’a entegre edildi!

Amazon’un durumunda, Schmidt, satın almanın en azından kısmen uzaktan çalışırken bilgi güvenliğini koruma ihtiyacından etkilendiğini belirtiyor. “Kısmen COVID-19 salgını nedeniyle hibrit çalışma ortamlarına geçişle birlikte, işletmeler ve devlet kurumları iletişimlerini korumak için artan bir istek duyuyor” diye demeç verdi.

Schmidt, AWS’nin Wickr hizmetlerini hemen etkili bir şekilde sunacağını söyledi. Mevcut Wickr kullanıcıları şu an için önemli değişiklikler görmeyecekler.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/amazon-wickri-satin-aldi-114985/ linkinden 29.07.2021 09:07:26 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video