AMD Ryzen 5 2400G ve Ryzen 3 2200G APU Performans Sonuçları Yayınlandı

Çok yakında piyasaya sürülecek olan AMD'nin yeni APU'ları için performans sonuçları yayınlanmaya başlandı. İlk olarak sahnede Ryzen 5 2400G ve Ryzen 3 2200G APU modellerini görüyoruz. Peki elde edilen performans sonuçları nasıl ? Gelin hep birlikte detaylara yakından bakalım.

APU Neydi ?

Bilmeyenler olabilir, APU sistemleri ufak özet geçelim: Hızlandırılmış işleme birimlerinin kısaltılması olarak geçen APU, bu bileşenlerin içerisinde hem ekran kartı hem de işlemci ile birlikte gelen çiplerdir. Yani APU satın aldığınız zaman ekran kartı satın almanıza gerek kalmadan daha uygun maaliyetler ile sistemleri kullanabiliyorsunuz.

Bundan bir kaç yıl öncenin APU performansları ile şimdiki modelleri kıyasladığımız zaman arada epey uçurumların olduğunu görebilmek mümkün. Zira yeni APU'lar şuanda bir GTX 1060 ekran kartına sahip laptop modellerinin verdiği performansı yakalamış durumda. Peki yeni APU'lar bizlere neler sunuyor ?

Kısa bir not: İleride çok fazla ismini duyacağınız için belirtmek istedim. Yeni APU modelleri Raven Ridge çatısı altında piyasaya sürülüyor.

(Görselleri büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.)

Önemli bir detay daha ekleyelim: AMD, Ryzen sistemleri için yeni sanal SSD uygulaması da duyurdu. Bu sana SSD durumunun nasıl kullanıldığı ve performansa nasıl bir katkısı olduğu konusunda yeni rehber gelecek.

İlgili Etiketler