PC HocasıYazılımAMD Yeni Bir Sürücü Güncellemesi Yayınladı: Oyun Destekleri İçeriyor

AMD Yeni Bir Sürücü Güncellemesi Yayınladı: Oyun Destekleri İçeriyor

 

İşlemci devlerinden sevgili AMD, yakın zamanda piyasaya çıkacak Watch Dogs: Legion ve Doom Eternal: Ancient Gods Part One için destek getiren grafik kartları için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemeye ait sürüm notları, gelen yenilikler, düzeltilen hatalarda ek olarak paylaşıldı.

Hata düzeltmeleri

  • Radeon RX 5000 serisi grafik ürünlerinde HDMI® aracılığıyla bir Ses Video Alıcısı aracılığıyla bağlandığında ses istikrarsızlık yaşayabilir.
  • Masaüstü, iki veya daha fazla ekran sistemi yapılandırmasında Radeon FreeSync etkinken bir Vulkan® API oyunundan çıkarken kare hızı dalgalanması yaşayabilir.
  • YouTube ™ ‘a içerik yüklemek veya yayınlamak kullanılamayabilir veya düzgün çalışmayabilir.
  • Genshin Impact ™ algılanmaz veya Radeon Software oyun sekmesinde listelenmez.
  • ‘Kabarcıklar’ gibi bazı belirli Windows® ekran koruyucular, Radeon RX 5000 serisi grafik ürünlerine uygulandığında uygulamanın çökmesine neden olabilir.
  • Radeon RX 5000 serisi grafik ürünlerinde iki veya daha fazla bağlı yüksek yenileme hızı ekranı Radeon FreeSync etkin olduğunda, masaüstünde veya boşta grafik bozulması meydana gelebilir.
  • Radeon Ayarları üzerinden Radeon Software 2019 Edition sürümlerinden Radeon Software Adrenalin 2020 Edition sürümlerine yükseltme yapmak bazen bir hata mesajı ile başarısız olabilir.

Bilinen sorunlar

  • Gelişmiş Senkronizasyon, bazı oyunlarda ve sistem yapılandırmalarında etkinleştirildiğinde siyah bir ekranın oluşmasına neden olabilir. Gelişmiş Senkronizasyon etkinken sorun yaşıyor olabilecek tüm kullanıcılar, geçici bir çözüm olarak bunu devre dışı bırakmalıdır.
  • Performans Ölçütleri Yerleşimi ve Performans Ayarlama sekmesi, Radeon RX 5700 serisi grafik ürünlerinde beklenenden daha yüksek boşta saat hızlarını hatalı olarak bildiriyor. Performans ve güç tüketimi bu yanlış raporlamadan etkilenmez.
  • HDMI Ölçekleme kaydırıcısını değiştirmek, FPS’nin 30’a kilitlenmesine neden olabilir.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/amd-yeni-bir-surucu-guncellemesi-yayinladi-oyun-destekleri-iceriyor-92155/ linkinden 17.09.2021 20:09:51 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad