reklam
Ana SayfaHaberlerAmerika’da Dronla yaşlılara ilaç teslimatı!

Amerika’da Dronla yaşlılara ilaç teslimatı!

Amerikanın Florida eyaletinde Covid-19 ile olan savaşta kargo firması olan UPS ve CVS pharmacy ile birlikte bir ileri seviyeye çıkıyorlar. Daha büyük risk oranına sahip olan yaşlıların evlerinden daha az çıkmalarını istemesine karşın olarak emeklilerin sağlık ihtiyaçlarını Dronla karşılayacaklar.

Yaşlılara teslimatlar nasıl gerçekleştirilecek?

Bir çoğumuz bizim ülkemizin de içerisinde bulunduğu corona virüsü salgını Pandemik savaşında bulunuyoruz ve bu süreçte hepimiz bu salgından kaçmaya veyahut salgının risklerini azaltması için girişimlerde bulunuyoruz.

Fakat ısrarla bazı bireylerimiz bunları dinlemeyip hem kendi sağlıklarına hem de bizlerin ve aynı zamanda dünyanın sağlığını etkilediğini düşünürsek bu bilinçsizce bir harekettir.

 

Şimdilik planlanan ve deneme aşamasında olan ABD’nin Florida eyaletinde yaşı yüksek, kronik hastalık taşıyan bireyler ve hastalanma riski yüksek olan insanlara CVS Pharmacy ve kargo firması olan UPS ile birlikte yürütmeye başladığı sağlık yardımı faaliyeti Matternet M2 quadcopter isimli dronlar ile ihtiyaçları olduğu sağlık ürünleri ve reçeteleri kapılarına kadar gelecektir.

Mark Zuckerberg Yarın Bir "İfade Özgürlüğü Manifestosu" Sunacak.

Şimdilik sadece  Florida’da denenen bu hareket herhangi bir sorunla karşılaşmaması durumunda Mayıs ayının başında başlamasını bekliyorlar. Bununla birlikte UPS baş stratejisti aynı zamanda dönüşüm görevlisi olan Scott Price yaptığı açıklamada;

“Yeni drone teslimat servisimiz, CVS’nin bu büyük emeklilik topluluğuna güvenli ve verimli ilaç teslimatları sağlayarak sakinlerin evlerini terk etmeden ilaç almalarını sağlayacak.”

İlk etapta büyük ihtimal reçetelerin ve ilaçların New Yorkdan  teemin edilip dağıtıma oradan çıkacağını söyleseler de ardından şunu da eksik etmiyorlar; Her ev halkına erişim sağlamamız mümkün değildir, fakat bu projede her şey olurunda giderse bu iki oluşum yani UPS ve CVS lokasyon havuzunu genişletmeye hazırdır.

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz