PC HocasıAndroidAndroid için YouTube’a Yeni Bir Özellik Geldi!

Android için YouTube’a Yeni Bir Özellik Geldi!

 

Google, Android’deki YouTube uygulamasında önemli bir değişiklik yaptı. YouTube Android uygulaması artık sadece arama çubuğuna dokunarak ileri veya geri atlamanıza izin vermeyecek. Bu özellik zaten YouTube iOS uygulamasında mevcuttur ve artık aynı özelliği alan Android uygulamasıyla YouTube deneyimi artık platformlar arasında daha tutarlı.

Arama çubuğuna dokunmak yerine artık bir videodaki belirli noktalara gitmek üzere hızlıca ileri veya geri atlamak için parmağınızı sekmeniz ve kaydırmanız gerekecek. Bu özellik, kullanıcıların yanlışlıkla arama çubuğuna dokunmasını önler ve bu da bazen içerik görüntüleme deneyimini mahvedebilir. Diğer taraftan, hızlı bir şekilde ileri atlama yeteneği artık ortadan kalktı ve bunu yapmanın yeni yolu daha fazla çaba gerektiriyor.

Bildiğiniz gibi, YouTube ayrıca 10 saniyelik artışlarla ileri veya geri atlamanıza izin verir. Bunun dışında, belirli noktalara ileri veya geri atlamak için yeni bir yolunuz var.

Değişiklik, bir sunucu üzerinden bir yan güncelleme aracılığıyla sunuluyor, yani değişikliği görmek için Google Play Store’a gidip uygulamayı güncellemenize gerek yok; değişikliği Google sizin için kullanıma sunduğunda göreceksiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-icin-youtubea-yeni-bir-ozellik-geldi-91881/ linkinden 21.06.2021 18:06:16 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video