PC HocasıAndroidAndroid Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Resmini Alma

Android Telefonunuzu Kurcalayan Kişinin Resmini Alma

 

Çoğu zaman evde, iş yerinde veya arkadaş ortamında akıllı telefonlarımızı yanımızdan ayırdığımızda aklımız hep telefonumuzda kalır. Kimi zaman izinsiz kurcalanan telefonlar canımızı sıksa da, kim tarafından kurcalandığını da bilemiyoruz. İşte bu gibi zamanlarda devreye giren uygulamalar sayesinde telefonunuzu izinsiz kurcalayan kişilerin resimlerini farkında olmadan çekebilirsiniz. Detaylar haberimizde!

 

Android Cihazınızı Karıştıran Kişinin Fotoğrafı Nasıl Alınır ?

Akıllı telefonunuz yabancı kişilerin eline geçtiğinde yapabileceğiniz pek bir şey olmadığı gibi, çeşitli uygulamalar sayesinde android cihazınızı karıştıran kişilerin fotoğrafını gizlice çeken uygulama ile kim olduğunu tespit edebilirsiniz. Özellikle ön kameradan çekilen görüntülerde kişinin haberi olmadığı için ortaya komik görüntüler de çıkabiliyor.

Üstelik telefonunuzu karıştıran kişinin fotoğrafını çektikten sonra cihazınızın konum bilgisini de otomatik olarak mail adresinize gönderiyor. Yani telefonunuz çalınsa bile, kapatılmadığı sürece sadece bir kere şifrenizi girmeye çalışmaları yeterli.

Crook-Catcher-uygulama-4
Uygulama Nasıl Çalışıyor ?

Crook Catcher isimli uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra uygulama sessizce arka planda çalışmaya başlıyor. Ardından her başarısız şifre denemelerinde kişinin fotoğrafı çekilerek bulunduğu lokasyonunu da email adresinize almak isteyip istemediğini sorulacak. Bu soruya mutlaka “evet” yanıtını veriniz. Ardından Crook Catcher size ekranda başarısız olan deneme loglarını tek tek gösterdikten sonra, kayıtlı mail adresinize göndermiş olacak.

Cihazınızı kaybettiğinizde veya çaldırdığınızda bu uygulamayı kullanarak çalan kişi ekranın şifresini denemeye kalktığında Crook Catcher sessiz bir şekilde ön kameradan resmini çekerek bulunduğu konumu da size mail adresi ile iletecek. Hayatı kolaylaştıran bu uygulamayı yükleyerek bir nevi telefonunuzu güvence altına alabilirsiniz. Ancak telefonunuz kapanırsa uygulamanın bir işe yaramadığını belirtelim.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/android-telefonunuzu-kurcalayan-kisinin-resmini-alma-21656-9116/ linkinden 28.07.2021 17:07:59 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video