reklam
PC HocasıHaberlerApple Bildirdi: En Kısa Sürede 16-inç Macbook Pro Tanıtılacak

Apple Bildirdi: En Kısa Sürede 16-inç Macbook Pro Tanıtılacak

Bloomberg’e göre, uzun zamandır internette söylentileri dolanan 16 inç MacBook Pro’nun yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Mark Gurman, Apple’ın makineyi yarın kadar erken bir sürede piyasaya sürülebileceğini ve satışların bu hafta hemen başlayabileceğini söylüyor.

Yeni modelin 2399 dolar fiyat etiketine sahip Macbook Pro 15-inç modeli ile yaklaşık aynı maliyette olması bekleniyor. Gurman’a göre, Apple’ın dizüstü bilgisayar serisindeki klasik 15 inç Macbook Pro’nun yerini bu yeni 16-inçlik model alacak.

Yeni klavye beraberinde geliyor

16 inç MacBook Pro, daha büyük ekranının yanı sıra, 2016’dan bu yana MacBook’larda sunulan kelebek mekanizmalı klavyelerden “daha güvenilir olacak şekilde tasarlanmış” “yenilenmiş” bir klavyenin tanıtımını yapmış olacak.

Acer'dan 11. Nesil Intel Tiger Lake İşlemcili Dizüstü Bilgisayar Geliyor

Bloomberg ek olarak üst düzey Mac Pro’nun Aralık ayı içerisinde piyasaya sürüleceğini belirtiyor, bu yüzden iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’i sonbaharda piyasaya sürdükten sonra Ekim sonlarında AirPods Pro’yu piyasaya süren Apple, 2019 yılını Mac kategorisine odaklanarak bitiriyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Bugün En Çok Okunanlar

Advertisement