PC HocasıiOSApple’ın Çılgın Patentleri

Apple’ın Çılgın Patentleri

 

Apple bu zamana kadar bir çok patent aldı ama en çılgın olanları sizin için derledim ilginç şeyler var . Benim en çok güldüğüm patent Iring oldu biraz saçma geldi ama meraklısı için güzel olabilir .
Apple bu cihazlar dışında tabi bir çok dalda ilerliyor ben sizlere en çılgın olanları derledim.

İlk olarak benim favorim en çılgını olan Iring’den başlıyalım.

1-Akıllı Yüzük – IRing

ıring

Bu çılgın ürün yukarıdaki resim gibi gözüküyor , değişik bir şey ama marifetli çıkarsa ben alırım bir tane şimdi marifetleri şöyle . Bildiğimiz yüzük boyutlarında olacak ve 3D Touch, mikrofon, çeşitli sensörlerin desteği ile akıllanacak bu yüzükte bulunacak minik ekranla da bazı bilgileri görebilecek ve iPhone, iPad ve Apple TV gibi cihazlarda kumanda görevi görebileceğiz , benim tahminimce raflardaki yerini alması 4-5 yılı alabilir. Bu çılgın patente 10 üzerinden 3 veriyorum

2) Uzun Ömürlü Batarya

Uzun Ömürlü Batarya

Yıllardır yapılmaya çalışan ama bir türlü yapılamayan şey bekliyoruz dört gözle ama  çıkacağından pek ümit etmiyorum tabi yeni kaynaklar keşfedile bilinir hani bilim kurgu filmlerinde olur ya marsta yeni bir element bulunur filen uzun hikaye buda bir efsane patent bence benim iphone’m maksimum 5-6 saat dayanıyor buda çok kısıtlı bir süre bence çıkması yönünde ümitliyiz ama kişisel görüşüm 10 üzerinde  2 veriyorum.

3-) Biyometrik Takip Özellikli Kulaklık

 

Biyometrik Takip Özellikli Kulaklık

Bu zor bir şey değil Apple Watch’ta zaten sağlık kontrol özelliği var bir kulaklığa’da bu yapılabilir efsane değil ama ilginç bir patent bakalım zaman gösterecek apple bunları yapacak mı patentini alıyor fakat pek ortaya çıkardığı bir şey yok.

4-Suya Dayanıklı Elektronik Parçalar

Suya Dayanıklı Elektronik Parçalar

 

Gerçekten en büyük efsane patent bu olurdu su geçirmez telefon yapsalar daha mantıklı olmaz mı risk ortadan kalkar 🙂 , Sony bunu yaptı apple neden yapmasın ki yağmurda bile telefon’u cebimden çıkarmaya korkuyorum benim düşüncem su geçirmez telefon daha mantıklı risk ortadan kalkar en azından.

5-Yürürken Mesajlaşma

Yürürken Mesajlaşma

Aralarında en sevdiklerimden birisi bu aslında pek zor bir şey değil kamera arka planda çalışıyor ve telefonun üst kısmına koyulan bir sensör  ile engelleri görebiliyoruz çok mantıklı ve kolay bir yapımı var bir an önce çıkmalı yoksa yolda mesajlaşan kızların kaza yapıp yaralanmasının bir an önce önüne geçmeli apple bunu yapar bence 🙂

Benim beğendiğim patentler bunlar ilginç olanlarını ve gerekli olanları sizler için derledim bir çok patenti var hepsini yazmak istemedim bunlar daha ilgi çekici yorum yapmayı unutmayın 🙂

 

 

 

 

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/applein-cilgin-patentleri-444/ linkinden 15.10.2021 18:10:25 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad