PC HocasıSosyal MedyaTwitterArtık Twitter’da Ortak Tweet Atabileceksiniz: “Collaboration” Özelliği Geliyor!
Twitter

Artık Twitter’da Ortak Tweet Atabileceksiniz: “Collaboration” Özelliği Geliyor!

   

Sosyal medya platformu devlerinden Twitter, her zaman yeni özellikler üzerinde çalışarak platformu daha iyi getirmek için uğraşıyor ve aylarca süren testlerden sonra yeni özelliklerini sessizce kullanıma açıyor. Fakat şirket her ne kadar gizliden gizliye çalışma sergilese de meraklı teknisyenler yeni özellikleri keşfetmek için ters mühendislik yapmaya devam ediyorlar.

Çevrimiçi müzik platformu Spotify, birkaç yıldır ortak çalma listesi özelliğine sahip ve çeşitli kullanıcıların tek bir çalma listesine şarkı eklemesine izin veriyor. Yakın zamanda Instagram ise ortak paylaşım özelliğine sahip ve başka bir hesap ile Gönderi, Reel ve Hikaye paylaşımı yapabilmenize olanak tanınıyor.

Mobil Yazılımcı Alessandro Paluzzi tarafından Aralık 2021 tarihinde keşfedilen yeni özellik, platforma “Collaboration” yani işbirliği özelliğinin geleceğini gösteriyor. Collaboration özelliği sayesinde iki farklı twitter hesabı tek bir ortak tweet paylaşımı yapabilecek.

Bu özellik daha çok büyük şirketlerin ortak açıklaması yapmasında önemli bir rol oynayacak gibi gözüküyor. Ayrıca içerik üreticilerinin ortak paylaşım yaparak birbirlerine destek olmasına da büyük yardımcı olacak gibi.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/artik-twitterda-ortak-tweet-atabileceksiniz-collaboration-ozelligi-geliyor-125966/ linkinden 27.05.2022 16:05:49 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertorial