PC HocasıOyunArtık Xbox One vs PS4 Oyuncuları Ortak Oyun Oynayabilecek

Artık Xbox One vs PS4 Oyuncuları Ortak Oyun Oynayabilecek

 

Çok değil, geçen hafta Microsoft tarafından yapılan açıklama ile Xbox One üzerinde bir çok güncellemenin yapılacağı ve Cross-Network desteği ile artık PS4 ve Xbox One oyuncularının aynı platformda oynayabileceğini belirtmişti.

Tek Platformda Xbox One ve Playstation 4

Milyonlarca oyuncusu bulunan Xbox çok yakında getireceği yeni güncelleme sayesinde Playstation 4 oyuncuları ile online oyun oynanabileceğinin müjdesini verdi. Verilen bu müjdenin ardından ilk olarak aralarında oynanabilecek online oyunun Rocket League olduğunu da açıkladı.

Yeni geliştirilen Cross-Network (Çapraz bağlantı) özelliği sayesinde ortak olarak aynı online platform üzerinden oyun oynanabilecek. Microsoft’un başarılı geliştiricilerinden birisi olan Psyonix’in yaptığı açıklada “Xbox oyun platformu aslında farklı diğer sistemler ile eşleşmeye izin vermiyor. Fakat geliştirilen yeni teknoloji sayesinde bunun önüne geçebildik.” dedi.

Çok yakında Xbox One ve Playstation 4 cihazlarına gönderilecek olan Cross-Network güncellemesi ortak oyun keyfini katlayacak. Ancak bahar mevsimi geçmeden bu güncellemenin gönderilmesine kesin gözü ile bakılmıyor.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Almanak