PC HocasıSosyal MedyaYouTubeArtık YouTube Videolarınıza Başka Kanalları Etiketleyebileeceksiniz!

Artık YouTube Videolarınıza Başka Kanalları Etiketleyebileeceksiniz!

 

YouTube artık internetin tamamına hitap eden sanal ve büyük bir televizyon şirketi olarak kabul ediyor. İçerisinde yüz binlerce kanal gece gündüz demeden platforma video yüklemesi gerçekleştiriyor ve milyonlara yayın yapıyor. Durum böyle olunca milyarlara hatta trilyonlara hitap eden şirket, durmadan yenilik yapmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz senelerde videolara konum eklemesi ve #hashtag (etiket) özelliği getiren YouTube beyciğim, son zamanlarda ise videolara diğer YouTube kanallarını etiketleyebileceğiniz @Mention özelliğini devreye soktu. Artık kanalınıza yüklediğiniz bir videonun başlığına @ işareti ile birlikte bir başka kanalın ismini yazarak kendisini etiketleyebilirsiniz.

Örnek vermem gerekirse kanalınıza “YouTube Türkiye’nin En Kaliteli ve Başarılı Teknoloji Kanalını İnceliyorum | @PC Hocası TV” başlığında bir video paylaştığınız zaman belirtmiş olduğunuz @PC Hocası TV kalıbı izleyen kişiler tarafında mavi renge bürünecek ve ilgili kanal linkine sahip olacak.

Bu özelliği ilk olarak sevgili Ömer Şanlı’nın yönetmekte olduğu ve keyifle izlediğim YouTuber Durağı’nın 18 Mart günü paylaştığı bir video ile keşfettim ve gayet beğendim. Özelliğin sadece 10 Bin Abone üzeri kanallara açık olup olmadığını henüz bilmiyorum, deneyerek öğrenebilirsiniz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

İstanbul'da yaşayan bir teknoloji editörü, aynı zamanda UI/UX/Graphic Designer

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video