Azure Blockchain Service Kapanıyor!

  Google News

Microsoft, 2015 yılında Azure üzerinde Ethereum Blockchain as a Service (EBaaS) sunmak için ConsenSys ile ortaklık kurmuştu. Kurumsal müşterilerin ve geliştiricilerin tek tıklamayla bulut tabanlı bir blok zinciri geliştirici ortamına sahip olmalarını sağladı. 2019 yılında Microsoft, kuruluşların iş mantığı ve uygulama geliştirmeye odaklanabilmesi için konsorsiyum blok zinciri ağlarının oluşumunu, yönetimini ve yönetimini basitleştiren Azure Blok Zinciri Hizmet Önizlemesini (Azure Blockchain Service) duyurdu.

Microsoft bugün ise, Azure Blok Zinciri Hizmetinin 10 Eylül 2021’de kullanımdan kaldırılacağını duyurdu. Microsoft ayrıca müşterilerin Azure Blok Zinciri Hizmetinden ConsenSys’in Quorum Blok Zinciri Hizmetine defter verilerini taşımasına olanak tanıyor. Quorum Blockchain Service (QBS), Microsoft müşterileri için sorunsuz bir geçiş deneyimi sağlayacak, tam olarak yönetilen bir blockchain hizmeti.

Quorum hakkında daha fazla bilgi edinin:

  • Yönetilen teklif – Quorum Blockchain Hizmeti, Azure Blok Zinciri Hizmetine kıyasla fazladan yönetim ek yüküne sahip değildir.
  • Defter teknolojisi – Azure Blok Zinciri Hizmeti’nde kullanılan GoQuorum Ledger teknolojisinin gelişmiş bir sürümü olan ConsenSys Quorum’a dayanır. Yeni öğrenimlere gereksinim duyulmaz.
  • Süreklilik – Mevcut verilerinizi ConsenSys tarafından Quorum Blockchain Hizmetine geçirebilirsiniz.

ConsenSys’in kurucusu ve CEO’su Joseph Lubin, “Microsoft ile ilişkimizi genişletmek, kuruluşların ConsenSys Quorum ve Quorum müşteri desteğinden yararlanarak kullanıcılara zahmetsizce kurulabilen ve devreye alınabilen kurumsal düzeyde yönetilen bir blockchain hizmeti sunmasına yardımcı oluyor. Microsoft ile işbirliğimizin bir sonraki adımı olarak ödüllü Quorum ürününü Azure kullanıcılarına sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Microsoft Azure CTO’su Mark Russinovich, konu ile alakalı olarak: “ConsenSys ile yakın bir şekilde çalışarak, müşterilerimize blok zinciri pilotlarını ve Microsoft Azure üzerinde çalışan üretim kullanım durumlarını devreye almaları ve yönetmeleri için kolay bir yol sunabileceğiz, Bu işbirliği, kurumsal blok zincirleri çalıştırmak için gerekli olan altyapıyı (donanım ve yazılım) yönetmenin karmaşıklığını ortadan kaldırmak için tasarlandı.” dedi.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video