PC HocasıHaberlerBTK Adil Kullanım Kotası Çalışmalarına Başladı

BTK Adil Kullanım Kotası Çalışmalarına Başladı

   

Uzun yıllardır internet kullanıcıları olarak AKK veya AKN adı verilen bu illetten gerçekten çok çektik. Adı ne olursa olsun, internete ödemiş olduğumuz paranın hakkını alamadığımız gibi, bir de bu limit sorunu kullanıcıları delirtmeye yetiyordu.

Ancak sizlere dün vermiş olduğumuz “adil kullanım kotası kalkıyor” müjdesinden sonra adeta yeniden doğmuş gibi hissettik. Bugün elde ettiğimiz bilgilere göre BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) düzenleme çalışmalarına başladığını belirtti.

Kullanıcılar İçin Yeni Bir Güncelleme Yolda

Icons11BTK tarafından dün yapılan açıklamalara göre artık kullanıcılar gece saat 02:00 ile 08-00 arasındaki internet kullanımlarını “AKK’ye” dahil edilmeyeceği konusunda bir madde yayınladı.

Örnek vermek gerekirse Steam üzerinden bir oyun satın aldınız; Misal GTA V, bu oyunun boyutu 65 GB olduğu için her halukarda indirdiğinizde kotayı çoktan aşmış oluyorduk. Ancak bundan böyle gece belirtilen saatlerde indirme işlemlerini sağlayacak olursanız, kotanıza hiçbir şey olmadan interneti kullanabileceğiz.

Malum 2018 yılının sonunda adil kullanım kotası kalkacak. Şafağın atmasına henüz daha çok var. Ancak şafak atana kadar getirilen bu düzenlemelere de uymamız gerekiyor. O yüzden bundan sonraki indirme işlemlerinizi gece yapmanızı tavsiye ediyoruz.

BTK tarafından yapılan açıklamaya göre tüm maddelerin uygulama işlemi Kasım ayı içerisinde gerçekleşecek. Yani gece indirme işlemlerinizi şimdi yapacak olursanız yine kotayı aşarak AKN sorunu ile karşılaşabilirsiniz. O yüzden BTK çalışmalara başladığını resmi olarak duyurduğu gibi, Kasım ayı içerisinde gelecek olan yeni bir açıklamayı beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Görüş ve Öneri Bildirim Formu Açıldı

BTK güzel bir değişiklik daha yaparak kullanıcıların fikirlerini artık iletebileceği bir platform oluşturdu. Eğer hem AKN hem de diğer konular hakkında soru, sorun, görüş ve önerileriniz varsa buraya tıklayarak formu doldurup 10.10.2016 tarihine kadar BTK’ya iletebilirsiniz.

btk-gorus-bildirme

btk-gorus-bildirme-2

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/btk-adil-kullanim-kotasi-calismalarina-basladi-22018-14359/ linkinden 29.01.2022 17:01:04 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

6 Yorum

  • Zamanında gerekli kısıtlamalar ile alt yapıyı güçlendirip şimdide internet kullanımını dahada kolaylaştırıyorlar geçrekten çalışan bir Türkiye görüyorum 🙂

  • AKK kalkıyor diye duyduğumuzda gerçekten #yenidendoğmuşgibi hissettik hocam ^^

  • Yinemi GTA 5 😀 hocam tamam artık Gta 5 bilinçlendirmesini tamamladınız sayenizde milyonlar Gta 5 in ne kadar normal bi oyun olduğunu anladı 😀

  • Halkıda olayın bir parçası haline getirmek birsürü yeni fikrin ortaya atılması demek bu konuda pekte iyi olmamış çünki birsürü abzürt fikir yüzünden kendilerini boşa yorabilirler lakin bir yandanda istekleri yerine getirirlerse çok iyi yapmış olurlar .

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner