PC HocasıSinemaBu Hafta Sinemada İzlenecek Filmler #1

Bu Hafta Sinemada İzlenecek Filmler #1

 

Bu hafta sinemada vizyona girip izlenecek filmleri sizler için derledik. 

Hafta sonu geldi çattı ve güzel filmlerde birbirini kovaladı diyebiliriz :). Malum okullar kapandı, kimisi tatilde kimisi de evde vakit harcayarak tatilini yapıyor. Evde kalıp canı sıkılan öğrenciler ve iş yüzünden tatile çıkamayan aile bireyleri için hafta sonunda sinemada izlenecek filmleri sizleri için derlemek istedik. 

Bu önerimizde 4 filmin konusundan bahsedeceğiz ve sizler için fragmanını altına bırakacağız. Sizleri fazla bekletmeden artık geçelim istiyorum. 

1.2:22 

Filmin adı oldukça tuhaf gibi duruyor, konusu da bir o kadar ilgi çekici. Filmdeki ana karakter Dylan Branson, New York’ta bir  hava trafiğini kontrol eden ve burada çalışan bir personeldir. Bir gün yine işinin başında iken 2:22’de bir ışık huzmesi yüzünden bir kaç saniyeliğine kör olur, bu sebepten ötürü iki uçak havada birbiri ile çarpışacak duruma gelir fakat çarpışmazlar. Bu olaya sebep olduğu için Dylan Branson işine ve kariyerine son verilir. Bu uçakların içinde olan Sarah ile tanışır. Bununla birlikte bu gibi olaylar hep aynı saatte gerçekleşir. Böyle bir şey olduğunun farkına varan Dylan, bu gizemi çözmek için işe koyulur. 

2.Katliam Günü

 

Filmin adından zaten korku filmi olduğu ve neyin ne olduğu da belli oluyor. Hollanda’nın yel değirmenleri etrafında geçen ve doyasıya kan görebileceğiniz bir film. Bu filmde ana karakter Jennifer, geçmişinden kurtulmak ister ve Hollanda‘nın başkenti ve göz bebeği şehri olan Amsterdam‘a bir kaç turist ile beraber gelir. Burada Amsterdam yel değirmenleri izlemek ister ve bir tura katılır. Yel değirmenleri görmek için katıldığı otobüs, çok ıssız bir yerde kaza yapar. Bu sebepten dolayı burada bir kaç turist ile beraber Jennifer, kalacak yer bulmak zorundadır. Kalmak için eski bir yel değirmenine sığınmak zorunda kalırlar. Bu değirmenin sahibi önceden şeytan ile anlaşma yapmış tahıl yerine insanların kemiklerini öğüten bir değirmen olmuştur. Bir süre sonra bütün turistler teker teker kaybolmaya başlar, bu arada Jennifer burada bir şeyler olduğunun farkına varır. 

3.Hayalet Hikayesi 

Bu filmde ise ana karakter Maureen, 20 yaşındadır ve içine kapanık bir genç kadındır. Maureen, Paris’te ünlü bir modelin alışveriş danışmanlığını yapmaktadır. Maureen, yakın zamanda ikizi olan erkek kardeşini kaybetmiştir ve buna çok üzülen Maureen, henüz yas sürecindedir. Bir gün telefonuna mesaj gelir ve mesaj ölen erkek kardeşinin hayaletinden gelmiştir. 

4.Tam Gaz

Listemizin son filminde oldukça güzel bir film yer alıyor. Ana karakter olan Baby, genç bir kişi olmasına rağmen oldukça iyi bir sürücüdür. Genç olmasından dolayı “Baby” lakabı takılmıştır. Baby, çok iyi bir sürücü olduğu için banka soyguncularına hizmet verip onların şoförü olmuştur. Bir gün bu banka soygunu yüzünden, başka bir suç lideri ile karşı karşıya gelir ve bu suç liderine şoförlük yapmak zorunda kalır. Yine bir banka soygunu işine girişirler ve bu banka soygunu başarısız olacağı kesindir ve farklı farklı insanlardan kaçmak zorunda kalırlar. 

Etiketler

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video