PC HocasıOtomobilBugatti Chiron Tanıtımı Yapıldı

Bugatti Chiron Tanıtımı Yapıldı

 

Yüksek performanslı otomobiller üreticisi Bugatti yeni modeli  Chiron ile yine otomobil severler tarafından takibe alındı. Cenevre Otomobil Fuarında görücüye çıkan Bugatti Chiron Öyleki yazımızda da resimimi paylaştığımız 500km/h şeklindeki hız göstergesi bile bu arabanın neden ilgi duyduğumuzu açıklar nitelikte.

Saatte 463 kilometrelik yol kat edebilen bu süper araba, Ayrıca 100km/s’lik hıza  2 saniye gibi müthiş bir sürede ulaşabiliyor. 1500 beygir gücündeki motoru sanırım bu hıza bu kadar kısa sürede nasıl ulaştığını bizlere açıklıyor.

 

Bugatti Chiron-inceleme

 

8 litrelik turbo şarjlı motor özelliği bulunmakta. 2000rpm itibaren tork üreten bu güçlü motor ,tasarım olarak da veyron serisinin daha geliştirilmiş hali olan Bugatti Chiron  yeni  titanyum egzoz sistemi ile de Veyron serisinde kullanılan katalitik konvertörlere kıyasla geri basınç azaltarak yardımcı olmakta.

Geliştirilmiş şarj hava soğutma sistemi ile soğutma pompası 800 litreyi aynı zamanda kullanırken dakikada hava 60.000 litre motoru  pompalanır anlamına gelmekte.

 

Bugatti-Chiron-2016

 

Diğer bugattiler de olduğu gibi karbon fiber gövde yapısı, bağımsız süspansiyon ve 4WD sistemi ile donatılmış durumda. Bugatti Chiron yapılan açıklamaya göre 500 adet üretilecek şimdi den 120 tane sipariş verilen Chiron  2.400.000 € (£ 1,9 milyon) bir maliyetle 2016 sonuna doğru satışa sunulacak.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/bugatti-chiron-tanitimi-yapildi-4753/ linkinden 16.10.2021 06:10:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

5 Yorum

  • Bugatti bu araçları yapıyor ama sor bakalım türkiye de kim nerede kullanacak 🙂

  • Böyle bir arabam olsa binmem lan nerede bineceksin buna çalarlar çizerler 😀 zaten o yüzden arabamız olmuyor ya başkan

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad