reklam
PC HocasıHaberlerBüyük Kapışma: Covid-19 VS 5G !

Büyük Kapışma: Covid-19 VS 5G !

Tüm Dünya’da etkisini vahim bir şekilde gösteren Covid-19‘un 5G teknolojisi ile bağlantılı olduğu ileri sürülüyor. Sosyal medyada yayılan haberler doğrultusunda, önce İngiltere daha sonrasında ise Hollanda’da halk tarafından 5G baz istasyonlarına saldırı düzenlendi.

Bu konuda insanları etkileyen en büyük faktör, 5G baz istasyonlarının dağılımına ait haritaların ve Covid-19’un yayılma haritalarının benzerlik göstermesi.

Covid-19 Dünyadaki yayılma haritası

5G baz istasyonlarının Dünya genelinde dağılımı (yeşil hariç diğer renkler)

5G ve Covid-19 arasındaki bağlantı ile ilgili “iddia” edilenler ise şöyle

  • 5G frekansı insandaki savunma sistemini zayıflatarak Covid-19 için ortam hazırlıyor ve virüsün insandaki bağışıklık sistemini atlatmasına olanak sağlıyor.
  • Virüs, Dünya genelindeki 5G baz istasyonları tarafından insanlara bulaştırılıyor ve bu şekilde yayılıyor.

Uzmanlar, 5G frekanslarının insanın bağışıklık sistemini etkilemediği görüşünde. Bağışıklık sisteminin zayıf olması ve güçlü olmasının arasındaki farkın çok büyük olmadığı da söylenenler arasında.

Virüsün 5G ile yayıldığı iddialarına ise Bristol Üniversitesi’nde çocuk hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Adam Finn cevap verdi.

“Yaşadığımız salgın enfekte olmuş bir insandan bir diğer insana geçmek suretiyle yayılıyor. Bunun böyle olduğunu biliyoruz. Virüsler ve cep telefonlarını, internet bağlantılarını çalışır kılan elektromanyetik dalgalar birbirinden tamamen farklı şeyler.”

Bu konuda iddiaları ve söylentileri destekleyen bir araştırma olmamakla birlikte, Covid-19 ve 5G haritalarından farklı destekleyici bir örnek de bulunmuyor. Bu konu şuan sadece bir ihtimal olarak tozlu raflara kaldırılmış durumda. Çin 6G‘nin temellerini atmaya hazırlanırken, 5G’nin bu konu üzerinden bile olsa, en azından şimdilik daha fazla konuşulmayacağını düşünüyorum.

PlayStation 4'e özel bazı 2K ve Rockstar Games oyunlarının kutulu sürümleri indirimde!

İnsanlığın elindeki teknolojinin salgınlara engel olamadığı bir ortamda, salgınların bu teknolojiler üzerinden yayıldığını söylemek toplumları etkiliyor. Bu konu şimdilik bir ihtimal olarak kalacak gibi duruyor.

Hayat ihtimaller üzerine değildir ama ihtimaller dahilindedir diye düşünüyorum. Herkese, şuan tüm Dünyanın muhtaç olduğu sağlığı dilerim.

#EvdeKal

Etiketler

Yazar Hakkında

Mehmet Can ALVAR

Mehmet Can ALVAR

Herkes gibi onlardan değil kendi kendine olan birisi.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz