BYD Han

BYD Han Nasıl Özellikler Sunuyor? Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

  Google News

BYD kısa süre önce Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Resmen Türkiye pazarına giriş yapan BYD’nin satışa çıkaracağı ilk araçlar da açıklandı. BYD Han modeli de ilk gelecek olan otomobiller arasında yer alıyor.

Markanın sedan modeli olarak karşımıza çıkan yeni seri, dikkat çeken özelliklerle öne çıkarken motor konusunda da rakiplerine göre bir hayli iddialı bir konumda yer alıyor. Peki yeni serinin özellikleri neler? Bakalım.

BYD Han EV Nasıl Özellikler Sunuyor?

Sedan seride oldukça dikkat çekici bir tasarım yapısına yer verildiğini görüyoruz. Araç, hem ön kısımda hem de arka kısımda ince LED aydınlatmalarla kendisini gösteriyor. Arka kısımda yer alan tam boy stop lambasında yer alan desenler dikkat çekerken, serinin ön kısımda ise keskin hatlarda farlara sahip olduğunu görüyoruz.

Gizli kapı kolları ve 19 inç çift renk çok kollu jantlar gibi ekstra dikkat çeken tasarım detayları söz konusu. İç kısma geçtiğimiz zaman ise aracın burada tam anlamıyla premium bir havaya yer verdiğini görüyoruz.

Tam merkezde konumlandırılmış olan multimedya ekranı, tamamen dijital gösterge paneli ve nappa deri döşemeler premium serinin dikkat çeken yanları olarak öne çıkıyor. Burada belli noktalarda Avrupa ahşabı ve uzay sınıfı alüminyum malzemelerin kullanılmış olduğunu da eklemek gerekiyor.

BYD Han

DiPilot sistemi, Hi-Fi özel Dynaudio ses sistemi gibi artılar sunan BYD Han EV modelinin sahip olduğu elektrikli motorunun da bir hayli iddialı olduğunu ekleyelim.

Seride yer alan elektrikli motor ile beraber 4 tekerden çekiş sistemi sunuluyor. 517 beygir güce kadar çıkan araç, tork kısmında ise 700 Nm tork sunuyor. Aracın 0 ile 100 km arasında hızlanma süresi ise sadece 3.9 saniye olarak açıklanmış. Böyle bakacak olursak BYD Han, en performanslı elektrikli modellerden biri olmayı başarmış durumda.

BYD Han

Bu güçlü motora eşlik eden bataryanın 85.4 kWh değerinde olduğunu eklemek gerekiyor. Geniş batarya ile beraber araç 521 km menzil değerine kadar çıkabiliyor.

Ayrıca aracın hızlı şarjı desteklediğini de eklemek lazım. %30 ile %80 arasında şarj için 34 dakikalık bir süre yetiyor.

BYD Han

BYD Han Ne Zaman Türkiye’de Olacak?

Henüz aracın ne zaman Türkiye’de satışa çıkacağı konusunda net bir açıklama yok. Fakat şu var ki markanın lansmanı yapıldı ve ilk 3 aracın içerisinde Han modeli de yer alıyor. Bu da demek oluyor ki çok yakın bir zaman sonra detaylar için açıklama gelebilir.

Tabii ki BYD Han Türkiye fiyatı için de yapılacak olan açıklamayı beklemek gerekecek. Henüz fiyat konusunda da netlik kazanan bir durum söz konusu değil.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video