yeni Opel Corsa

Yeni Opel Corsa için Türkiye Tarihi Belli Oldu

  Google News

Opel, yenilenmiş kimliğini yansıtan modellerden biri olan yeni Corsa için beklenen haberi verdi. Uzun süredir Türkiye pazarında ne zaman satışa çıkacağı konuşulan yeni Opel Corsa modeli için tarih ortaya çıktı. Paylaşılan detaylara bakacak olursak yeni otomobil çok yakında ülkemizde boy gösterecek.

Yeni Opel Corsa Ne Zaman Geliyor?

Yeni nesille beraber gelecek olan özelliklerden söz ederek işe başlayalım. Seride tamamen yenilenmiş olan yeni iç tasarım yüzünü göreceğiz. Burada Snapdragon kokpit platformu olarak isimlendirilen yeni platform yer alacak.

10 inçlik multimedya ekranına ek olarak yine Astra modellerinde olduğu gibi 10 inçlik dijital gösterge ekranı da karşımıza çıkacak. Burada kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto gibi desteklerin olduğunu da göreceğiz.

Yenilenmiş koltuklar, yenilenmiş olan direksiyon simidi, yeni bilgi eğlence sistemi gibi artılarla beraber seri, çok daha modern bir yüz sunacak.

Motor kısmında da standartlarını devam ettirecek olan seri, bir de tamamen elektrikli bir motorla beraber yeni versiyonuyla gelecek. Tamamen elektrikli olan modelde 354 km menzil değeri, 136 beygir güç ve 260 Nm tork değeri göreceğiz. Bu model için hızlı şarj desteğini de sunan marka, 25 dakika içerisinde %80’e kadar şarj imkanına yer verecek.

yeni Opel Corsa

Yeni Opel Corsa Ne Zaman Geliyor?

Tüm bu özellikler ve elektrikli versiyonuyla beraber aracın satışı ise Ekim ayında başlayacak. Henüz fiyat listesi paylaşılmadı ama yakın zamanda fiyat listesinin de stok durumunun da ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video