Salı, Temmuz 16, 2024

Chery ARRIZO 8 PHEV Türkiye’ye Geliyor! Araç için Yeni Detaylar Var

Paylaş

silkroad gaminggentr

SUV serisi araçlarla pazardaki yerini alan Chery, yavaş yavaş yüzünü sedan modellere doğru çevirmeye başladı. Türkiye’de sunulacak yeni modelin de yine sedan bir seri olacağı ortaya çıktı. Açıklamalara bakacak olursak karşılaşacağımız yeni model Chery ARRIZO 8 PHEV olacak. Henüz ARRIZO serisinin içten yanmalı motorlu versiyonları da gelmedi ama bu son açıklamaya bakacak olursak önce PHEV versiyonunun gelme ihtimali de yüksek. Peki aracın özellikleri neler?

Chery ARRIZO 8 PHEV Nasıl Özelliklere Sahip?

Su parıltısı tasarım konseptini benimseyen yeni araç, biraz mevcut Civic modellerini andırıyor desek yeridir. Aks mesafesi olarak 2790 mm gibi iddialı bir değer sunacak olan serinin, bu değerle rakiplerinin önüne geçtiğini de eklemiş olalım.

Araçta motor kısmında ise ACTECO 1.5TGDI hibrit motor karşımıza çıkıyor. Standart motor 115kW güç ve 220 Nm tork sunarken, elektrik motoru ise 150kW güç ve 310 Nm tork değerine sahip.

Chery ARRIZO 8 PHEV

PHEV versiyon olduğu için serinin tamamen elektrikli sürüşü desteklediğini de görüyoruz. Tamamen elektrikli modda 125 km’ye kadar mesafe sunuluyor. Karma tüketim devreye girdiği zaman ise menzilin 1400 km seviyelerine kadar çıkması söz konusu.

Chery ARRIZO 8 PHEV

100 km hızlanma süresinin 7 saniye olduğu aracın, ülkemizde yer alan sedan modelleriyle karşılaştırıldığı zaman epey iddialı teknik veriler sunduğunu söyleyebiliyoruz.

18 ayrı sürüş destek sistemi, iç kısımda yer alan 24,6 inçlik dev ekran, 360 derece kamera gibi artıları da olacak olan Chery ARRIZO 8 PHEV için net tarih verilmedi ama aracın 2024 yılı içerisinde satışa sunulması bekleniyor.

Oğulcan Özsezgi
Oğulcan Özsezgi
Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi Çekebilir

İlginizi Çekebilir

Diğer Haberler