Chery Fengyun T11

Chery Yeni Arabasını Duyurdu! İşte Chery Fengyun T11

  Google News

Türkiye’ye geri dönüşünde lüks SUV modellerini piyasaya süren Chery, bir yandan yeni serilerini geliştirmeye devam ediyor. Markanın bu noktada son bombası ise Chery Fengyun T11 modeli oldu. Amiral gemisi seviyesinde bir SUV modeli olarak karşımıza çıkacak olan yeni araç, özellikle tasarımıyla çok konuşulacak gibi gözüküyor.

Aracın teknik bilgilerine ilişkin çok fazla detay verilmedi ama gelin ilk görsellere göre yeni modeli bir değerlendirmeye alalım.

Chery Fengyun T11 Nasıl Bir Araç Olacak?

İşe Fengyun serisinin tarihinden başlamak gerekecek. Seriyi ilk kez 1999 yılında gördük. İlk yıllarında otomobil lisansına da sahip olmayan ve sadece sedan Taksi modeli olarak karşımıza çıkan Fengyun serisi, 2000’li yıllarda ise SAIC ile yapılan iş birliği sonucunda ABD genelinde de satışlarına başlamıştı.

Tüm bu gelişmelerle beraber yoluna 2016 yılına kadar devam eden serinin, 2016 yılından sonra ise iptal edildiğini görmüştük. İşte geri dönüş modellerinden birisi de Chery Fengyun T11 olacak.

Aileye bir sedan modeli de katılacak ama öncelikle elektrikli SUV versiyonunu göreceğiz. Yeni araç için paylaşılan görsellere bakacak olursak model, dijital çağı vurgulayacak bir yapıda karşımıza çıkacak. Ön yüzde ızgara alanı yerine dikey yerleştirilmiş LED aydınlatma takımı ve yine markanın aydınlatılmış olan logosunu göreceğiz.

Hemen alt kısımda ise dar bir havalandırma kanalı kullanılacak. Izgara alanının üst kısmında ise yatay şekilde konumlandırılmış olan far takımı yer almakta.

Chery Fengyun T11

Bir hayli büyük bir kasaya sahip olacak olan yeni serinin dikkat çeken noktalardan bir diğeri ise yan aynaları olacak. Yan kısımda Chery Fengyun T11, TOGG modellerinde de kullanılan dijital yan ayna tasarımını koruyacak.

Gizlenmiş olan B,C ve D sütunları karartılmış tasarımıyla beraber aracı desteklemiş olacak. Çok kollu bir jant tasarımı, bunun yanında yerden bir hayli yüksek olan yan marşpiyel kısımları da dikkat çekici duruyor diyebiliriz.

Henüz Chery Fengyun T11 modelinin iç tasarımına ilişkin bir veri yok ancak seride ekran ağırlıklı olarak yerleşimin yapıldığı yeni modern bir yüz göreceğimizi düşünüyoruz. Tiggo modellerinde de modern bir iç tasarım yapısının kullanıldığını biliyoruz.

Chery Fengyun T11

Hibrit C-DM sistemiyle de güçlendirilecek olan aracın motor detayları konusunda ise çok fazla bilgi yok. Bu konuda da yakın zamanda bilgi gelecektir diye düşünüyoruz. Chery Fengyun T11’nin ne zaman resmi olarak piyasaya çıkacağı konusunda da bilgiler var. Markanın söylemine göre model 2024 yılında resmi olarak karşımıza çıkacak. Tabii ki Türkiye satış durumları ne olur onu bilemiyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video